Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Uniswap (UNI) Yükselişte, Bitcoin 37 Bin Dolarda Sabit

23 Kasım 2023 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri.

23 Kasım 2023 17:45

Güncellenme: 23 Kasım 2023 20:16

Güncel Fiyatlar


Öne Çıkanlar

Ethereum üzerinde geliştirilen merkeziyetsiz borsa Uniswap’ın yönetişim token’ı UNI, son 24 saattir önemli bir ralliye tanık oluyor. Kripto piyasasının geneline göre oldukça iyi bir performans gösteren UNI, yüzde 15’ten fazla yükselmiş durumda. Sıçramanın net bir nedeni olmasa da, gelişmenin DAO’nun hazinesindeki 10 milyon UNI’nin devredilmesini amaçlayan yönetişim hizmeti sağlayıcısı StableLab tarafından sunulan teklifle ile ilgisi olabilir. Şu anda teklifin oylanması bekleniyor. Aynı zamanda iflas eden kripto borsası FTX’in FTT token’ı da dahil birçok altcoin yükseliyor. İşlem hacmine göre lider kripto para birimi bitcoin (BTC), yaklaşık yüzde 3 değer kazanarak 37,400 dolar civarında seyrediyor. LMAX Digital, müşterilere notunda şöyle söylüyor: “Teknik açıdan konuşursak, düşüşler son derece iyi desteklendi ve bitcoin, bir sonraki direnç seviyesini test etmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.”


Ocak ayında bir meme coin olarak piyasaya sürülen Solana token’ı BONK’un piyasa değeri, son dört haftada yüzde 1800’den fazla artarak blok zincirinin asıl token’ı SOL’u ve sektör lideri BTC’yi geride bıraktı. Ancak bu hype sona eriyor olabilir çünkü Binance, token’a bağlı konsolide sözleşmeleri 50x kaldıraçla listelemeye başladı. Geçmişe bakıldığında, borsanın işlem hacmi düşük token’lara bağlı konsolide sözleşmeleri listelemesi, ilgili kripto para birimlerinin fiyat zirvelerine işaret ediyor.


Korea Times’ın haberine göre, Güney Kore gelecek yılın ilk çeyreğinde merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) pilot uygulamasını başlatacak ve uygulamaya toplamda 100 bin vatandaş katılacak. Habere göre, pilot program Kore Merkez Bankası, ülkenin finansal düzenleyicileri Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ve Finans Denetleme Hizmetleri (FSS) tarafından ortaklaşa yürütülecek. Proje süresince ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 0,2’sini oluşturan 100 bin kişi, ticari bankalar aracılığıyla CBDC kullanarak mal satın alabilecekler. Token’ların kullanımı mal satın alımlarıyla sınırlı olacak ve havale gibi kullanımlara izin verilmeyecek.


Önemli HaberlerDaha Fazla Oku

    First MoverpiyasalarUniswapBitcoinGüney Kore

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Gensler: Ether ETF'leri Eylül Ayına Kadar Tamamen Onaylanabilir

14 Haziran 2024 12:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk