Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bir Yıldır Aktif Olmayan Bitcoin Arzı %70 ile Rekor Seviyeye Ulaştı

Görünüşe göre, bitcoin sahipleri yakın zamanda zulalarını boşaltmayı düşünmüyor.

23 Kasım 2023 12:52

Güncellenme: 23 Kasım 2023 13:05

Blok zinciri analitik firması Glassnode tarafından izlenen verilere göre, son bir yıldır zincir üzerinde pasif olarak bulunan bitcoin (BTC) arzı, temmuz ayındaki yüzde 69,35 seviyesini aşarak yüzde 70,35’e ulaştı.


Reflexivity Research, rekor seviyenin “kriptoda yaşanan fiyaskolar ve makro sorunların bitcoin sahiplerini yıldırmadığını gösterdiğini” söylüyor.


Ayrıca iki, üç ve beş yıldır aktarılmayan bitcoin’lerin arz yüzdesi de kendi yaşam sürelerinin en yüksek seviyelerine ulaşıyor. Bu durum, kripto para birimi bu yıl iki kattan fazla artmasına rağmen uzun vadeli yatırımcıların satış gerçekleştirmeyi düşünmediği anlamına geliyor.


Reflexivity Research, müşterilerine yolladığı notta, “Bitcoin’in yüzde 100’ün üzerinde artması satış açısından büyük bir teşvik olsa da, bitcoin sahipleri yakın zamanda zulalarını boşaltmayı düşünmüyor” diyor.


Bununla birlikte, incelenen metrikler spot tabanlı borsa yatırım fonları (ETF’ler) ve vadeli işlemler gibi alternatif yatırım araçları aracılığıyla bitcoin’in finansallaşması hız kazandığı zaman bu kadar doğru bir tablo çizmeyebilir.


Örneğin, ETF’lerin kabul edilmesi durumunda şirketler yetkili katılımcıların yardımıyla kripto para birimini tek bir havuzda toplar ve böylece pasif arz tam olarak hesaplanamaz.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcGlassnode

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk