Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

KyberSwap Borsası Hacklendi, Kayıp 48 Milyon Dolar

Merkeziyetsiz borsa olayın hemen öncesinde 80 milyon doların üzerinde TVL’ye sahipti.

23 Kasım 2023 09:57

Güncellenme: 23 Kasım 2023 10:24

Merkeziyetsiz borsa (DEX) KyberSwap, yaklaşık 50 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı. Hacker’ın pazarlığa açık olduğunu bildirmesinin ardından yöneticiler, tedbir almak amacıyla kullanıcılara tüm fonları çekmelerini önerdi.


On-chain veriler saldırganın çoğunlukla ether (ETH), wrapped ether (wETH) ve USDC çaldığını gösteriyor. Ayrıca saldırgan, KyberSwap’ta yer alan birden fazla zincirler arası dağıtımı istismar ederek Arbitrum’da 20 milyon dolar, Optimism’de 15 milyon dolar ve Ethereum’da 7 milyon dolar ele geçirmiş durumda.


Ayrıca gözlemciler, durumun DEX’in onay yetkilendirme kodundaki bir hatayla ilgili olduğunu reddetti ve hırsızlığın likidite sağlayıcı havuzlara yönelik bir saldırı olduğunu öne sürdü.Diğer yandan, saldırgan olayla resmen alay ediyor. Geliştiricilere “dinlendiği zaman pazarlıklara başlayacağını” söylüyor ve “Yılın bu zamanlarında Ontario nasıldır acaba” şeklinde sorular soruyor.


Saldırganların kodlardaki karakter dizilerini kullanarak merkeziyetsiz finansın açıklarıyla dalga geçmeleri yaygınlaşmaya başladı.


DefiLlama verilerine göre, borsanın kilitli toplam değeri (TVL) saldırıdan önce 80 milyon dolardı ancak şu anda 22,23 milyon dolara gerilemiş durumda.


Daha Fazla Oku

    kyberswaphackETHdefiDEX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC 67 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

12 Haziran 2024 02:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk