Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Magic Eden, Bitcoin Ordinals Üreticileri için Launchpad Sunacak

Mart ayında Bitcoin NFT pazarını piyasaya sunan şirket, içerik üreticilerin satış öncesi tescillerini güvenli bir şekilde mint’leyebilmeleri için kaynaklarını genişletiyor.

7 Nisan 2023 10:23

Güncellenme: 7 Nisan 2023 12:16

Non-fungible token (NFT) pazarı Magic Eden, perşembe günü yaptığı açıklamada, üreticilerin kendi Bitcoin NFT koleksiyonlarına ait tescillerini alabilmeleri için bir Ordinal launchpad’i sunacağını söyledi.

Şirket, içerik üreticilerin Ordinal’leri listelemesi ve satması için gereken altyapıya zaten sahip. Ancak sunulacak launchpad, Bitcoin ağında token’lerin oluşturulmasını kolaylaştırmak için içerik üreticilerin ekosisteme dahil olmasını sağlayacak. Ordinal NFT’lerin oluşma süreci, Ethereum’da dijital bir varlık oluşturmaktan çok farklı. Bu da Taproot’un kullanımına aşina olmayan birçok içerik üretici için bir engel teşkil ediyor. Magic Eden da doğal olarak bu süreci kolaylaştıracak bir yol istiyor.

Magic Eden’ın kurucu ortağı Zhuoxun Yin, yaptığı basın açıklamasında üreticilerin Ordinal oluşturmalarına yardımcı olmanın, Bitcoin’deki tokenize varlıklar pazarının büyümesine yardımcı olacağını söyledi ve ekledi:

Bitcoin tüm blok zincirlerinin babası. Bu yüzden kusursuz dijital eserlere ev sahipliği yapabileceğine inanıyoruz. Ordinal içerikleri sonsuza dek korunabilecek. Biz de içerik üreticileri ve topluluğun birlikte büyümesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.”

Magic Eden, launchpad için Ethereum tabanlı NFT koleksiyonu Godjira ile birlikte çalışacak. Bitcoin tabanlı (Dead)Jira koleksiyonu 7 Nisan’da piyasaya sunulacak. Ayrıca şirket, mint işlemleri için Genopets, Lazy Lions, Humanoids ve rapçi Lil Durk gibi isimlerle de bağlantı kurdu.

Ordinal’ler, ocak ayından bu yana heyecanla bekleniyor. Magic Eden, geçtiğimiz ay, koleksiyoncuların ikincil piyasada Ordinals satın almalarına izin veren bir Bitcoin NFT pazarı sunmuştu. Aynı zamanda, iki Bitcoin cüzdanı desteğini de entegre etmişti.

Magic Eden’ın pazarlama müdürü Tiffany Huang, konuyla alakalı şunları söyledi: “Ordinals topluluğunun tüm alt gruplarında nelere ihtiyaç duyulduğunu anlamaya ve bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Ordinal’lerin büyümesini sürdürmek ve gelişen ekosistemi teşvik etmek için uzmanlığımızın ve kaynaklarımızın önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Magic Eden, Bitcoin ağının dışında layer-1 blok zinciri olan Solana’nın imkanlarını genişletmek için de çaba sarf ediyor. Şirket, Bitcoin NFT pazarının piyasaya sürülmesinden birkaç gün sonra önde gelen blok zinciri tabanlı oyun fonlarını ve yayıncıları bir araya getiren bir Web3 oyun kolektifi de kurdu. Mart ayının başlarında ise kullanıcıların Web3 oyunları için ücretsiz NFT’ler üretmesine izin veren “Mint Madness”ı piyasaya sürdü.


Daha Fazla Oku

    magic edenweb3Bitcoin NFTOrdinals

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk