Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Magic Eden, Önemli Yayıncılar ve Topluluklarla Ortaklık Kuruyor

NFT pazar yeri, Web3 oyunlarını ana akışa getirmek için Yield Guild Games, Game7 ve Fenix Games ile bir araya geldi.

27 Mart 2023 11:34

Güncellenme: 27 Mart 2023 12:13

Değiştirilemez token (NFT) pazar yeri Magic Eden, bazı önde gelen yayıncı ve topluluklarla Web3 Games Collective (W3GC) oluşturarak Web3 oyun piyasasında büyümeye devam ediyor.


Cuma günü San Francisco'da gerçekleşen yıllık Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda tanıtılan yeni endüstri grubu, ortak uzmanlıkları ve kaynakları kullanarak Web3 oyunlarının kitlesel benimsenmesine odaklanıyor. W3GC üyeleri arasında merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) olan Game7, merkeziyetsiz lonca ağı Yield Guild Games ve Web3 oyun yayıncısı Fenix Games bulunuyor.


Game7'a büyük katkı sağlayan Steven Chen, "Blok zincir oyunları için altyapı yatırımının üzerinde durulduğunu gördük ve pek çok ekip, teknoloji ve hizmetler 'yığınındaki' önemli problemleri ele almak adına harika işler yapıyor" dedi. "Daha kaliteli oyunlar ve [fikri mülkiyet] getirmeye odaklanmak, PC, konsol ve mobil oyunlarda gördüğümüz gibi sektörü ileriye götürecektir."


Yield Guild Games'in kurucu ortağı Gabby Dizon bir açıklamasında, Web3 oyunlarını keşfetmenin ve bunlara erişimin ortalama bir kullanıcı için çok karmaşık olduğunu belirtti. "Game7 gibi bir DAO ve Fenix Games gibi bir oyun yayıncısıyla çalışmak; YGG'nin, kitlesel benimseme için görünümü basitleştirerek ve ekosistemi büyüterek sektörün zorluklarına bir çözüm getirme fırsatı sunuyor."


Grup ayrıca, yatırımcılar ve geliştiriciler için alandaki "riski azaltmayı" ve yeni kullanıcılar çekecek olan blok zincirde "ses getirecek” şeyi bulup derecelendirmeye yardım etmeyi umuyor.


Magic Eden, son aylarda Web3 oyunlarına yönelik artan ilgiye değindi. Aralık ayında şirket, eski Electronic Arts (EA) yöneticisi Chris Akhavan'ı baş oyun sorumlusu görevine getirdi ve Şubat ayında Magic Eden Ventures, 11 tane Web3 oyun stüdyosuna yatırım yaptı.


Büyüme, Mart ayına kadar üç blok zincirde bir düzine oyun başlatma girişimi olan "Mint Madness" ile bu ayın başında devam etti. Çarşamba günü şirket, oyun stüdyolarının oyuncularla bağlantı kurmasını ve oyun güncellemeleri paylaşmasını sağlamaya yönelik bir platform olan Magic Eden Games'i piyasaya sürdü.


Daha Fazla Oku

    web3W3GCYGGGame7magic eden

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Chainbase, Omnichain Veri Ağını Büyütmek için 15 Milyon Dolar Topladı

19 Temmuz 2024 13:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk