Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Binance, NFT Pazarına Bitcoin NFT Desteği Ekliyor

Binance, NFT koleksiyoncularının Bitcoin ağındaki token’ları doğrudan Binance hesapları üzerinden satın almalarına izin verecek. Inscription’lar için ayrı bir cüzdan oluşturma ihtiyacı ortadan kalkacak.

9 Mayıs 2023 16:38

Güncellenme: 9 Mayıs 2023 17:30

Önde gelen kripto para borsalarından Binance’in NFT pazarı, mayıs ayının ilerleyen günlerinde Ordinals (Bitcoin NFT’leri) için destek eklemeyi planladığını ancak henüz kesin bir tarih belirlenmediğini açıkladı.


Ethereum, Polygon ve BNB Chain üzerindeki NFT’leri destekleyen Binance NFT, yatırımcıların Bitcoin ağındaki Ordinals token’larını satın alabilmeleri adına alanını genişletmeyi planlıyor. Koleksiyonerler çok yakında Bitcoin ağında oluşturulan inscription’ları alıp satabilecekler. Bu gelişme, Ordinals ekosistemine olan erişimi de artıracak.


Ayrıca borsa, yatırımcıların Binance hesaplarıyla bu NFT’leri doğrudan satın almalarını sağlayacak ve kullanıcılar için süreç de kolaylaşacak. Yeni alıcıların gün geçtikçe büyüyen pazara girme sürecini basit ve güvenli hale getirmeyi amaçladığını belirten Binance, kullanıcıların Ordinals satın almaları için gereken taproot uyumlu bir cüzdan oluşturmalarına gerek kalmamasını sağlayacak.


Bitcoin’in NFT koleksiyonerleri için “en geniş kapsamlı seçenek” olduğunu söyleyen Binance ürün müdürü Mayur Kamat, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin kriptonun OG’sidir ve henüz yeni başlıyor. Geleceğin neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.”


Bununla birlikte, hafta sonu borsanın Bitcoin para çekme işlemlerini iki kez duraklatıp sebebinin ağdaki tıkanıklık olduğunu söylemesi, ikili arasındaki ilişkinin aşırı olumlu olmadığını gösterdi.


Ordinals protokolü geçtiğimiz hafta 3 milyon inscription’a ulaştığından bu yana pazara olan ilgi ve talep artmış görünüyor. NFT pazarı Magic Eden, mart ayında Bitcoin cüzdanları Hiro ve Xverse’ü entegre edip Ordinals desteği eklemesinin ardından nisan ayında sanatçıların inscription mint’lemelerine yardımcı olabilmek adına piyasaya bir creator launchpad’i sundu.


Daha Fazla Oku

    web3BinancenftBitcoinOrdinals

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin (BTC) 38 Bin Dolara Yaklaşıyor

24 Kasım 2023 18:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk