Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Beyaz Saray Silvergate’in Durumundan Haberdar

Basın sözcüsü Karine Jean-Pierre, yetkililerin Silvergate’in durumunu yakından takip ettiklerini bildirdi. Silvergate’in sorun yaşayan diğer kripto şirketleriyle benzerliklerine dikkat çekti.

7 Mart 2023 11:04

Güncellenme: 7 Mart 2023 14:11

Beyaz Saray’ın basın sözcüsü Karine Jean-Pierre, Biden yönetiminin Silvergate Bank’in (SI) durumunu takip ettiğini ve diğer kripto şirketleriyle karşılaştırdığını söyledi. Başkan Joe Biden’ın harekete geçmek için kongreye çağrıda bulunduğunu da ekledi.

Direkt olarak Silvergate ile iletişime geçemediğini belirten Jean-Pierre, son haftalarda birkaç kripto şirketinin daha “önemli sorunlar yaşadıklarını” söyledi. Düzenleyicilerin, kripto paraların bankalara ve diğer finansal kurumlara oluşturabileceği riskler konusundaki uyarılarına değindi.

Jean-Pierre, “Düzenleyiciler, bankaların kendilerini kripto risklerinden nasıl korumaları gerektiğine dair birkaç yönerge yayımladılar. Biden da Amerikalıları sanal varlık risklerinden korumak için kongreye çağrıda bulunmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz cuma günü Silvergate, Silvergate Exchange Network’ü (SEN) kapatacağını açıkladı. Platform, kullanıcıların mesai saatleri dışı dahil 7/24 işlem gerçekleştirebilmelerini sağlıyordu.

Bu karar, Silvergate’in yıllık raporunu erteleyeceğini açıklamasından birkaç gün sonra verildi.

Sonuç olarak, bankanın hisseleri yüzde 58 oranında düşüş yaşadı. Bankanın önemli kripto müşterilerinden bazıları, Silvergate ile ilişkilerini askıya alacaklarını açıkladı.


Daha Fazla Oku

    Beyaz SaraySilvergatekriptobanka

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Lido, Ethereum için Potansiyel Bir Risk Olabilir mi?

24 Eylül 2023 11:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk