Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Fiyatı ETF'lerdeki Çıkışlara Rağmen İstikrar Kazanıyor

12 Haziran 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

12 Haziran 2024 15:59

Güncellenme: 12 Haziran 2024 16:52

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), dün 67.000 doların altına düşmesinin ardından istikrar kazandı, yatırımcılar ABD'den gelecek olan önemli makroekonomik raporları bekliyor. BTC, son 24 saatte %1,3 artarak 68.000 dolara yükselirken, ether (ETH) %0,2 civarında artarak 3.550 dolar civarında sabitleniyor. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) ise son 24 saatte yaklaşık %0,25 yükseliyor. Dikkatler bugün açıklanacak olan ABD TÜFE verilerinde ve Fed'in para politikasını belirleyecek olan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının sonuçlarında olacak.


ABD'de listelenen spot bitcoin borsa yatırım fonları (ETF'ler), yatırımcıların bugün açıklanması planlanan önemli makroekonomik raporlar öncesinde aldıkları riskleri azaltmalarıyla üst üste ikinci gün de çıkış yaşadı. SoSoValue'dan alınan veriler, 11 ETF'nin dün 200 milyon dolarlık net çıkış kaydettiğini ve bunun 1 Mayıs'taki 580 milyon dolarlık çıkıştan bu yana en yüksek rakam olduğunu gösteriyor. İtfa işlemleri, BTC'nin kısa bir süreliğine 66.200 dolara düştükten sonra toparlanmadan hemen önce gerçekleşti. Singapur merkezli QCP Capital dün yayımladığı açıklamada şunları söyledi: "Piyasalar TÜFE ve FOMC öncesinde riskten kaçış modunda. Bu ayki FOMC, Fed'in 2024'ün geri kalanı için kaç kesinti beklediğini bildiren Dot Plot'u da kapsayacak."


Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, yaptığı açıklamada kalan tüm bitcoin'lerin ABD'de çıkarılmasını istediğini ve bunun ülkenin enerji konusunda lider olmasına yardımcı olabileceğini söyledi. Trump, sosyal medya platformu Truth Social'da paylaştığı gönderide şu ifadeleri kullandı: "Bitcoin madenciliği CBDC'ye karşı son savunma hattımız olabilir. Biden'ın bitcoin'e olan nefreti sadece Çin, Rusya ve Radikal Komünist Sol'a yardımcı oluyor. Kalan tüm bitcoin'lerin ABD'DE ÇIKARILMASINI istiyoruz!!!" Coingecko'ya göre, bitcoin'in arzı 2140 yılına kadar çıkarılması planlanan 21 milyon ile sınırlandı. Şu an itibarıyla arzın %90'ı çıkarıldı.


Günün Grafiği


  • Grafik, bitcoin'in cuma gününden bu yana baskı altında olduğunu ve yeni rekor seviyelere ulaşan Nasdaq'tan uzaklaştığını gösteriyor.

  • Mayıs ayı ABD TÜFE'si beklentileri aşarsa, Nasdaq bitcoin'i takip edebilir.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    bitcoin etfDonald Trumpbtcgüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk