Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Donald Trump, Kalan Tüm Bitcoin'lerin "ABD'de Çıkarılmasını" İstiyor

Trump, Nasdaq'ta listelenen bitcoin madenciliği şirketi CleanSpark Inc. ve Riot Platforms'un yöneticileriyle bir araya geldi.

12 Haziran 2024 09:53

Güncellenme: 12 Haziran 2024 10:19

Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, yaptığı açıklamada kalan tüm bitcoin'lerin ABD'de çıkarılmasını istediğini ve bunun ülkenin enerji konusunda lider olmasına yardımcı olabileceğini söyledi.


Trump, sosyal medya platformu Truth Social'da paylaştığı gönderide şu ifadeleri kullandı: "Bitcoin madenciliği CBDC'ye karşı son savunma hattımız olabilir. Biden'ın bitcoin'e olan nefreti sadece Çin, Rusya ve Radikal Komünist Sol'a yardımcı oluyor. Kalan tüm bitcoin'lerin ABD'DE ÇIKARILMASINI istiyoruz!!!"Veriler, mevcut madencilik merkezlerinin Çin ve Orta Asya ülkelerinin yanı sıra El Salvador ve Almanya gibi bazı Avrupa ülkelerinde yer aldığını gösteriyor.


Geçtiğimiz haftalarda kripto bağışlarını kabul eden ilk ABD başkan adayı olduğunu açıklayan Trump, dün erken saatlerde Nasdaq'ta listelenen bitcoin madencilik firması CleanSpark Inc. ve Riot Platforms'un yöneticileriyle bir araya geldi. Eski başkanın Mar-a-Lago etkinliğindeki katılımcılara madencilerin şebekenin enerji arzını istikrara kavuşturmaya yardımcı olduğunu söylediği bildirildi.


Coingecko'ya göre, bitcoin'in arzı 2140 yılına kadar çıkarılması planlanan 21 milyon ile sınırlandı. Şu an itibarıyla arzın %90'ı çıkarıldı.


Daha Fazla Oku

    Donald TrumpBitcoin madenciliğiriot platformsabdJoe Biden

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk