Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin ETF'leri 200 Milyon Dolarlık Net Çıkış Kaydetti, TÜFE Gerginliği Devam Ediyor

Bu seferki çıkışlar, 1 Mayıs'taki 580 milyon dolarlık çıkışın epey üzerinde.

12 Haziran 2024 11:40

Güncellenme: 12 Haziran 2024 11:45

ABD'de listelenen spot bitcoin borsa yatırım fonları (ETF'ler), yatırımcıların bugün açıklanması planlanan önemli makroekonomik raporlar öncesinde aldıkları riskleri azaltmalarıyla üst üste ikinci gün de çıkış yaşadı.


SoSoValue'dan alınan veriler, 11 ETF'nin dün 200 milyon dolarlık net çıkış kaydettiğini ve bunun 1 Mayıs'taki 580 milyon dolarlık çıkıştan bu yana en yüksek rakam olduğunu gösteriyor. İtfa işlemleri, BTC'nin kısa bir süreliğine 66.200 dolara düştükten sonra toparlanmadan hemen önce gerçekleşti.


Grayscale'in GBTC'si, 120 milyon dolarlık kayıpla çıkışların büyük bir kısmını oluşturdu. GBTC, ocak ayında piyasaya sürülmesinden bu yana çıkışlar açısından en kötü performans gösteren ETF olmaya devam ediyor ve toplamda 18 milyar dolarlık çıkışa ulaşıyor.


Ark Invest'in ARKB'si, Bitwise'ın BITB'si, Fidelity'nin FBTC'si ve VanEck'in HODL'ı 56 milyon dolar ile 7 milyon dolar arasında değişen çıkışlar kaydetti. ETF'lerin hiçbiri herhangi bir giriş görmedi.


Singapur merkezli QCP Capital dün yayımladığı açıklamada şunları söyledi: "Piyasalar TÜFE ve FOMC öncesinde riskten kaçış modunda. Bu ayki FOMC, Fed'in 2024'ün geri kalanı için kaç kesinti beklediğini bildiren Dot Plot'u da kapsayacak."


Ancak firma, uzun vadeli yükseliş görünümünün zarar görmediğini de sözlerine ekledi.

“Kısa vadeli düşüşlerin satın alımlar için iyi bir fırsat olabileceğini düşünüyoruz. Ufukta ETH ETF’leri, Joe Biden ve Donald Trump’ın seçim yolculuğunda kriptoyu kullanmaları gibi pek çok olumlu gelişme var.”


Daha Fazla Oku

    bitcoin etfGrayscaleqcp capitalTÜFEEnflasyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk