Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Blockchain.com Varlık Yönetimi Faaliyetlerini Askıya Alıyor

İşlemler yalnızca 11 ay önce başlatılmıştı.

10 Mart 2023 15:35

Güncellenme: 10 Mart 2023 16:06

Bloomberg haberine göre, kripto finansal hizmetler şirketi Blockchain.com, kararının sebep olarak uzun süren kripto kışını gösterdi. Yakın zamanda başlatılan valık yönetimi faaliyetlerinin askıya alındığını açıkladı.

Blockchain.com Varlık Yönetimi (BCAM), kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmek amacıyla 2022 Nisan ayında başlatılmıştı. Kısa bir süre sonra kripto endüstrisi, kripto borç şirketi Celsius Network’ün iflasıyla büyük bir darbe yedi. Varlık fiyatlarının hızla düşmesiyle birçok kripto şirketi çöküş yaşadı.

Cayman Adaları merkezli şirket, kripto ekosisteminin 2022’de karşılaştığı zorluklar nedeniyle Ocak ayı itibarıyla iş gücünün yüzde 28’ini azalttığını söyledi.

Blockchain.com çalışanlarının sektördeki kötü gidişatı gerekçe göstererek 110 çalışanını (şirketin iş gücünün yüzde 28’i) işten çıkardığını açıklamıştı.  


İşten çıkarma haberi, Blokchain.com’un batık hedge fon şirketi Three Arrows Capital’da 270 milyon dolarlık alacağının kalmasıyla Haziran ayında 150 çalışanıyla yollarını ayırmasının ardından geldi.  


Blokchain.com’un sözcüsünün eposta yoluyla yaptığı açıklamada “Kripto ekosistemi geçen yıl yaşanan olumsuz gelişmelerin üstesinden gelmeye çalışırken ciddi ölçüde finansal dalgalanmalarla boğuşuyor. Talebe yönelik ürün tekliflerini daha iyi bir dengeye oturtmak için operasyon maliyetlerini kısmak ve çalışan sayımızı azaltmak yönünde zor bir karar aldık” diye konuştu.Daha Fazla Oku

    Celsius NetworkBlockchain.comkripto kışı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
CMMI: Blok Zinciri Adaptasyonundaki Başarınızı Ölçün!

26 Kasım 2023 17:27

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk