Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Celsius Borçlarını Ödemek İçin Alternatif Yollar Deniyor

Şirket, alacaklılara ödeme yapabilmek için fonlarla varlıkları süresi dolmadan elinden çıkarmaya çalışan madenci Core Scientific’in yöntemini kullandı.

10 Şubat 2023 13:48

Güncellenme: 10 Şubat 2023 14:02

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius, alacaklılara fonlarını geri ödeyebilmek amacıyla, madencilik şirketi Bitmain’in indirim kuponlarını süresi dolmadan önce satarak 14 milyon doların üzerinde bir rakam toplamayı planlıyor.


Söz konusu işlem, madencilik ekipmanı alıcılarına, Antminer serisini üreten Bitmain'den yapacakları satın alımlarda yüzde10  ila yüzde 30 indirim sağlayan kuponlarla birlikte alıcıların ödemelerini taksitle yapmaları durumunda geçerli olan kredileri içeriyor.


Celsius, 2022 yılı Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmuştu ve şu sıralarda mevcut alacaklılarına likit kripto para ödeyen bir kurtarma şirketi kurmak da dahil bir tasfiye planı için hazırlanıyor.


Kupon satışıyla ilgili teklif, 1 Şubat'ta Teksas’ta 1 milyon dolar toplamak amacıyla Bitmain kuponları satmak için mahkeme onayı alan iflas etmiş bitcoin madencisi Core Scientific’in yaptığına benzer bir anlaşmanın ardından gerçekleşti.


Konuyla ilgili yasal bir belgede, “İçinde olunan piyasa şartları ve sona erme tarihi itibarı ile Bitmain kuponları ve kredilerinden en yüksek değeri elde etme şansı bulunuyor. Çünkü kuponların piyasa değeri son kullanma tarihleri yaklaştıkça sıfıra inene kadar düşüyor” ifadelerine yer verildi.


Celsius'un sahip olduğu kuponların değeri 48 milyon doların üzerinde bulunuyor.


Geçici CEO Christopher Ferraro, “Şirket, kuponları ikincil piyasalarda 7,4 milyon dolara, kredileri ise 7 milyon dolara satabileceğini düşünüyor” dedi.


Daha Fazla Oku

    Celsiusbitmainmadencilik

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk