Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Platformu Blockchain.com’dan Yeni İşten Çıkarma Dalgası

Sektördeki kötü gidişatı gerekçe gösteren şirket, iş gücünün yüzde 28’iyle yollarını ayırdı.

12 Ocak 2023 18:13

Güncellenme: 12 Ocak 2023 19:08

Kripto para platformu Blockchain.com çalışanlarının sektördeki kötü gidişatı gerekçe göstererek 110 çalışanını (şirketin iş gücünün yüzde 28’i) işten çıkardığını açıkladı.  


Perşembe günü açıklanan işten çıkarma haberi, Blokchain.com’un batık hedge fon şirketi Three Arrows Capital’da 270 milyon dolarlık alacağının kalmasıyla Haziran ayında 150 çalışanıyla yollarını ayırmasının ardından geldi.  


Blokchain.com’un sözcüsünün eposta yoluyla yaptığı açıklamada “Kripto ekosistemi geçen yıl yaşanan olumsuz gelişmelerin üstesinden gelmeye çalışırken ciddi ölçüde finansal dalgalanmalarla boğuşuyor. Talebe yönelik ürün tekliflerini daha iyi bir dengeye oturtmak için operasyon maliyetlerini kısmak ve çalışan sayımızı azaltmak yönünde zor bir karar aldık” diye konuştu.


Blokchain.com’un işten çıkarma hamlesi, ABD’li kripto para borsası Coinbase’in 950 çalışanıyla (iş gücünün yüzde 20’si) yollarını ayırdığı ve Ethereum geliştiricisi şirket ConsenSys’in 100 ya da daha çok sayıda çalışanını işten çıkarmayı planladığı haberlerinin ardından geldi. CoinDesk’in verilerine göre, geçen yılın Nisan ayından beri kripto sektöründe neredeyse 27 bin kişi işinden oldu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Kripto Varlıkları Düzenleyen Sayılı Ülkeler Arasında Girmiş Olmak Oldukça Gurur Verici"

1 Temmuz 2024 18:01

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk