Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin’in Binance.US Platformundaki Fiyatı Düşüş Yaşadı

“ABD doları para çekme işlemlerinin durdurulma haberi, bitcoin trade’lerinde artışa yol açtı. Müşteriler varlıklarını borsadan çıkarmaya çalışıyor.”

9 Haziran 2023 17:04

Güncellenme: 9 Haziran 2023 17:28

Binance.US’in 13 Haziran’dan itibaren yalnızca kripto işlemleri gerçekleştiren bir platform haline geleceğini açıklamasının ardından platform üzerindeki Bitcoin (BTC) fiyatı azaldı.


TradingView verilerine göre UTC saat diliminde 08:25 itibarıyla platformdaki BTC-USD çifti, Coinbase ve diğer büyük borsalardaki fiyatların en az 130 dolar altında işlem gördü.


Kripto veri sağlayıcısı Kaiko’nun direktörü Clara Medalie, “BTC şu anda Binance.US üzerinden indirimli bir şekilde işlem görüyor. USD para çekme işlemlerinin durdurulma haberi, bitcoin trade’lerinde artışa yol açtı. Müşteriler varlıklarını borsadan çıkarmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.


Binance.US, dün paylaştığı tweet ile artık dolar mevduatlarını kabul etmeyeceğini açıkladı ve bankacılık ortaklarını 13 Haziran’dan itibaren fiat para çekme işlemlerini durduracağı konusunda uyardı. Borsa, müşterilerini bu tarihe kadar banka havalesi yoluyla dolarlarını çekmeye yönlendirdi. Platformda yer alan dolar çiftleri önümüzdeki haftadan itibaren listelenmeyecek.


Borsanın bu kararı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) federal mahkemeden Binance.US’teki varlıkları dondurmasını talep etmesinden sonra geldi. Talebin sebebi ise SEC’in Binance ve Coinbase borsalarına yönelik menkul kıymetler yasalarını ihlal ettikleri iddiası.


SEC’in bu hareketi, piyasa yapıcıların Binance.US’teki emir defterlerinden likidite kaldırmasıyla sonuçlandı. Piyasa derinliğinin kötüleşmesinin ardından bitcoin trade işlemleri artış yaşadı.İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    btcBitcoinBinance.usSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk