Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Binance.US, Yasal Sorunlar Dolayısıyla Fiat Kullanımını Askıya Aldı

Borsa, SEC’in şirkete karşı “son derece agresif ve korkunç taktikler” uyguladığını söyleyerek müşterilerini mümkün olan en kısa sürede USD çekmeleri yönünde uyardı.

9 Haziran 2023 10:32

Güncellenme: 9 Haziran 2023 10:50

Binance.US 13 Haziran’dan itibaren yalnızca kripto para kullanılan işlemleri gerçekleştireceğini açıkladı. Platform, gelişmenin sebebi olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) baskılarını öne sürdü.


İşlem hacmine göre en büyük kripto borsalarından Binance’in ABD kolu, geçici olarak all-crypto borsa işlemleri gerçekleştireceklerini duyurdu. Açıklamaya göre kripto kullanılarak gerçekleştirilen trading, staking, mevduat ve para çekme işlemlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.


USD mevduatlarının 9 Haziran’dan itibaren askıya alınacağını bildiren borsa, USD tabanlı işlem çiftlerinin kısa bir süre listeden çıkarılacağını belirtti ve ekledi:


“Gelişen bir dijital varlık piyasasını mümkün kılan üretken faaliyetlerimizi sürdürerek kendimizi SEC’in asılsız saldırılarına karşı güçlü bir şekilde savunmaya devam edeceğiz.”


SEC tarafından menkul kıymet olarak sınıflandırılan BNB Coin, geçtiğimiz hafta yüzde 15’lik bir düşüş yaşadıktan sonra 260 dolar civarında sabit kalmaya devam ediyor.


Komisyon, salı günü Binance.US’e bağlı belli başlı varlıkları geçici olarak dondurmak için bir kısıtlama başvurusunda bulundu. İkili, konuyla alakalı 13 Haziran’da bir duruşma gerçekleştirecek. Aynı gün borsa, all-crypto olarak işlemlerine devam edecek.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BinanceBinance.usSECBNBusd

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in Son Rallisi Mart Ayındaki Kırılmadan Çok Farklı, Peki Neden?

7 Haziran 2024 12:08

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk