Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

SEC’in Coinbase’in Kural Talebine Bir Hafta İçerisinde Yanıt Vermesi Gerekiyor

ABD’li yargıç, SEC’e Coinbase’in düzenleme talebine yanıt vermesini ya da kendisini savunmasını istedi.

7 Haziran 2023 09:55

Güncellenme: 7 Haziran 2023 10:34

Amerika Birleşik Devletleri Üçüncü Temyiz Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kripto para borsası Coinbase (COIN) ile olan davasında düzenleme talebi hakkındaki konumunu netleştirmesini söyledi.


Coinbase nisan ayında mahkemeden SEC’i sıkıştırmasını talep ederek düzenleyicinin dijital varlıklar sektörüne yönelik kuralları kesinleştirmesi gerektiğini ve mevcut gereksinimlerin dijital varlıklara uygun olmadığını savunmuştu.Şimdi ise SEC’in Coinbase’in talebini reddetme niyeti varsa bu kararın nedenlerini açıklaması, karar verecekse de gerekli zaman çizelgesini 7 gün içerisinde mahkemeye sunması gerekiyor.


Coinbase’in hukuk sorumlusu Paul Grewal, paylaştığı tweet serisinde şunları söylüyor: “Kurallar, mevzuattan ve icra eylemlerinden önce gelmelidir. Bu yüzde SEC’e yaklaşık bir yıl önce kuralları belirlemesi yönünde bir dilekçe vermiştik.”


“SEC kural talebimizi yerine getirseydi bugün yalnızca bize değil, sektörümüzdeki kimseye karşı dava açamazdı.”


Şu anda komisyonun, neden mahkemenin davayı denetlemeye devam etmemesini talep ettiğini ve neden Coinbase’in dilekçesi doğrultusunda düzenli güncellemeler sağlamadığını açıklaması gerekiyor.


Grewal, tweet serisini şöyle bitiriyor: “SEC’in kural koyma talebimize cevabı ‘hayır’ olsa bile yasalar gereği bunu bize bildirmesi gerekiyor. Bu şekilde mahkemede ‘hayır’ cevabını sorgulamak için bir yasal hakkımız doğuyor. Sorulması gereken ciddi sorular mevcut.”


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    CoinbaseSECMenkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Bitcoin L2 Stacks Geliştiricisi Hiro’nun Soruşturmasını Düşürdü

15 Temmuz 2024 10:10

3
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk