Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Yeniden 20.000 Doların Üzerinde

ABD’de istihdam rakamları açıklandı. Arka arkaya gelen olumsuz haberlerle Ocak ayından beri ilk kez 20.000 doların altına düşen Bitcoin şu anda yeniden 20.000 doların üzerinde seyrediyor.

10 Mart 2023 16:56

Güncellenme: 10 Mart 2023 20:03

Kripto piyasaları 2023 yılına hızlı bir giriş yapsa da arka arkaya gelen olumsuz haberler coin’lerin değerlerini yine aşağılara çekti.


Piyasa değeri açısından en büyük kripto varlık olan Bitcoin, Ocak ayına 16.600 dolar civarında başlamış, daha sonra değeri 25.000 dolara kadar çıkmıştı. Ancak Bitcoin’in değeri Ocak ortasından beri ilk kez 20.000 doların altına düştü.


Son 24 saatte 20.000 doların altına düşen Bitcoin, istihdam verilerinin açıklanmasının ardından yeniden 20.000 dolarını üzerine çıktı.


Az önce açıklanan Mart ayı istihdam rakamlarına göre ABD’de 311.000 kişi istihdam edildi. Ekonomistlerin tahmini 205.000 iş civarındaydı. İşsizlik oranı da yüzde 3,4'te sabit kalacağı beklentilerine karşı yüzde 3,6'ya yükseldi.


Ethereum ise son 24 saatte yüzde 7 civarında değer kaybetti ve 1,423 dolardan fiyatlanıyor.


Olumsuz haberler

ABD istihdam rakamları her zaman geniş kitlelerce takip edilse de kripto sektöründe bu hafta yaşananlar nedeniyle bu oranların ayrı bir önemi vardı.


Öyle ki bu hafta yatırımcıların ellerindeki kripto varlıkları satma eğilimine girmelerinin nedenlerinden biri ABD’de enflasyonun hâlâ yüksek seviyelerde kalacağına dair işaretlerdi. Çünkü ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell da bu hafta başında enflasyonu hedeflenen yüzde 2 seviyelerine geri çekebilmek için daha çok çalışmaları gerektiğini belirtmişti.


Bunun yanında tabii kripto dostu Silvergate bankasının çöküşü de piyasalara oldukça olumsuz yansıdı.


Daha Fazla Oku

    BitcoinEthereumpiyasalar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Deniz Türsen

Deniz Türsen, CoinDesk Türkiye'de Blockchain, Metaverse ve NFT faaliyetlerine ilişkin haberler ve röportajlar yapan editördür. Daha önce Hürriyet Gazetesi'nin Hürriyet İK ekinde ve Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde yönetim, insan kaynakları, istihdam üzerine röportajlar va haberler yapmıştır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Alibaba’da Yeniden Yapılanma Dönemi

29 Mart 2023 13:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk