Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Silvergate Bank Ağır Bir Bedel Ödüyor

Bianco Research LLC Başkanı Jim Bianco, yaşanan son 24 saatin TradFi şirketlerinin kriptoyu benimsemesini zorlaştıracağını düşünüyor.

10 Mart 2023 09:45

Güncellenme: 10 Mart 2023 11:25

Piyasa araştırmaları yapan Bianco Research’e göre Silvergate, kriptoda oldukça önemli bir yere sahipti. Kripto dostu olması sebebiyle geleneksel bankalardan daha fazla baskı altındaydı.

Perşembe günü CoinDesk TV’nin First Mover programına katılan Jim Bianco, “Silvergate’in her açıdan mükemmel olması bekleniyordu ama bunu yapamadılar. Şu anda ise bunun bedelini ödüyorlar” ifadelerini kullandı.

Bianco, Kasım 2021’deki zirvesinden bu yana yüzde 98 düşen Silvergate hisselerinin daha da düşmesinin muhtemel olduğunu belirtti.

Silvergate Capital Corp. üyelerinden La Jolla, piyasaki koşullar dolayısıyla bankanın “gönüllü” bir likidite gerçekleştirdiğini açıklamıştı.

Bu yüzden yaşanan gelişmeler, kripto borsası FTX ve kurumsal ortağı Alameda Research’ün çöküşüyle ilişkilendirilebilir.

Ancak Bianco, kripto endüstrisini daha da zor bir dönemin beklediğini düşünüyor. Geleneksel bankalar güven kuralı altında faaliyet gösterdiğinden artık sorumlu bir şekilde hareket etmek zorundalar.

Federal Mevduat Sigorta Kurumu’na (FDIC) göre, “Yönetim Kurulu ve diğer üst yönetimler, güven faaliyetlerinin yaşayabileceği riskleri tanımlayabilmeli, ölçebilmeli, takip edebilmeli, kontrol sağlayabilmeli ve değişen iş koşullarına adapte olabilmelidir.”

Örneğin Silvergate, geleneksel finans (TradFi) şirketleri kriptoya yatırım yapmayı seçmeleri durumunda sorumluluğu üstlenmelidir.

Bianco, “Bu, kriptonun yüzleşmek zorunda kalacağı bir leke” diyor ve devam ediyor: “TradFi alanıyla adapte olmanın son 24 saatte daha da zorlaştığını görüyoruz.”

Gelişmelere rağmen Bianco, kriptonun umutsuz vaka olmadığını düşünüyor ve günün sonunda ekosistemin kazançlı çıkacağını belirtiyor.


Daha Fazla Oku

    Bianco ResearchFTXSilvergate

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk