Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

“Kapitalizm Yanlısı Asya Ülkeleri Web3 İçin Daha Hevesli”

Animoca Brands’in kurucu ortağı, Los Angeles’ta gerçekleşen Outer Edge konferansında uluslararası oyun yayıncıları arasında Web3’te en aktif olanların Asya’da yer aldıklarını belirtti.

22 Mart 2023 11:33

Güncellenme: 22 Mart 2023 14:33

Web3 oyunları geliştiren Animoca Brands’in kurucu ortağı Yat Siu, Asyalı şirketlerin Kuzey Amerika’daki şirketlere nispeten Web3 teknolojisine yatırım yapmaya daha istekli olduklarını söyledi.

Siu, Amerika menşeili şirketlerin oldukça zorlu geçen kripto kışı sebebiyle Web3’ten uzaklaştıklarını belirtti. Bununla birlikte Asya’daki hevesin devam ettiğini de ekledi:

“Web3 adaptasyonuna yönelik isteklilik Asya’da hâlâ devam ediyor. Bir şey satmak istiyorsanız mutlaka Japonya, Kore veya Güneydoğu Asya’daki insanlara gidin. Web3 konusunda buraya oranla çok daha hazırlar.”

Ayrıca Siu, fikri mülkiyetin (IP) gelişmesinin ve kapitalizm yanlısı düşüncelerin Web3 teknolojisine olan yatırımları artırdığını iddia etti:

“ABD’de geniş bir kitle kapitalizmin dışına çıkmaya çalışıyor, kapitalizm gerçekten onlar için değil. Orta Asya’da ise birçok insan kapitalizmin getirileri nedeniyle kapitalizm yanlısı olmaya yatkın.”

Son zamanlarda Asya’daki birçok ülke Web3 teknolojisini ulusal düzeyde benimsemek adına hamlelerde bulunuyor. Japonya Başbakanı Fumio Kishida, ekim ayında yaptığı konuşmasında ülkenin NFT’lere ve dijital dönüşüm çabalarına yatırım yapacaklarını söylemişti. Kasım ayında Japonya Dijital Bakanlığı, Web3 teknolojilerinin kullanımını daha fazla araştırmak adına merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) oluşturacaklarını söyledi.

Güney Kore, ocak ayında ülkenin kamu hizmetlerinin sanal bir ortamda yapılabilmesi için başkent Seul’ün bir metaverse kopyasını oluşturacaklarını açıkladı.


Daha Fazla Oku

    Yat SiuAsyaweb3Animoca Brandsmetaverse

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk