Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Teknoloji Firmaları Bir ‘Japonya Metaverse Ekonomik Bölgesi’ Kuracak

Mitsubishi, Fujitsu gibi birçok teknoloji firmasının yer aldığı anlaşmada açık bir metaverse için altyapı oluşturmak ve oyunların gücüyle Japonya’yı daha iyi bir seviyeye getirmek hedefleniyor.

28 Şubat 2023 12:07

Güncellenme: 28 Şubat 2023 15:50

Japonya’nın önde gelen teknoloji firmaları ülkenin Web3 stratejilerini ilerletmek amacıyla açık bir metaverse altyapısı oluşturmak üzere bir araya geliyor.

BT hizmetleri şirketi Fujitsu pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında Mitsubishi ve Mizuho bankası da dahil olmak üzere dokuz şirketle beraber çalışacağını duyurdu. Şirketler, Japonya Metaverse Ekonomik Bölgesi’ni büyütmek için kullanılacak RYUGUKOKU (TBD) isimli bir metaverse altyapısını oluşturmak amacıyla iş birliği sağlayacak.

Basın açıklamasına göre, kurulan metaverse ittifakının amacı şirketlerin Web3 pazarlamacılığı, iş reformu ve tüketici deneyimi girişimlerinden yararlanabilmeleri için bir düzen oluşturulmasına yardım etmek. RYUGUKOKU (TBD) altyapısı da bu amaç doğrultusunda kullanıcıları farklı Web3 hizmetlerine yönlendirebilen bir sanal dünya görevi görecek.

Oluşturulacak bu altyapı aynı zamanda kullanıcıların bilgilerini saklayarak kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir metaverse deneyimi sunacak. “Pegasus World Kit” kullanıcılara oyunlaştırılmış bir metaverse deneyimi sağlarken “Multi-Magic Passport” bu deneyimde bilgi tanımlama ve ödeme yöntemi sunma alanlarında kullanılacak.

Japonya Web3 teknolojisini ulusal gündemine entegre etmek için çalışıyor. Ekim ayında Başbakan Fumio Kishia hükümetin NFT’ler ve metaverse dahil olmak üzere birçok dijital hizmete yatırım yapacağını belirtmişti. Kasım’da ise ülkenin Dijital Bakanlığı devlet kurumlarının Web3 teknolojisine entegre edilmesi amacıyla DAO oluşturma planlarına başladı.


Daha Fazla Oku

    web3Japonyametaversenft

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
“Uyum ve Regülasyon Ekibimizi Bütün Operasyondan Bağımsız İnşa Ediyoruz”

27 Şubat 2024 12:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk