Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Harry Styles’ın Konser Uygulaması, Hayranlarına Blok Zinciri Ödülleri Kazanma İmkanı Sağlıyor

Pop yıldızının 5,000 hayranı, EVNTZ uygulaması aracılığıyla gelecekte blok zinciri tabanlı ödüller kazanabilecekleri dijital cüzdanlarını oluşturdu.

3 Temmuz 2023 10:25

Güncellenme: 3 Temmuz 2023 11:02

NFT ödülleri, sanatçılar ve hayranları arasındaki ilişkiyi fiziksel ve dijital deneyimler arasında ince bir çizgi oluşturarak bir sonraki seviyeye taşımaya devam ediyor.


İngiliz pop yıldızı ve One Direction grubunun eski üyesi Harry Styles, İrlanda’daki Slade Kalesi’nde bir şov gerçekleştirdi. Hayranlar, konserin resmi etkinlik uygulaması olan EVNTZ’i indirerek gelecekte kullanıcılara blok zinciri tabanlı ödüller kazandırabilecek self-custody dijital cüzdanlarını açmaya teşvik edildiler. Uygulama, bir Web3 altyapı şirketi olan Co:Create ile bağlantı kurarak Ethereum’un yan zinciri olan Polygon üzerinden bağlanan API aracılığıyla konser deneyimini güçlendirdi.


EVNTZ’in kurucusu Kim O’Callaghan, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, konsere katılan 80 bin hayrandan 5 bininin uygulama aracılığıyla cüzdan oluşturduğunu ve bu syede 100 binin üzerinde benzersiz etkileşim sağlandığını söyledi.O’Callaghan’ın açıklamasına göre uygulama, konsere katılan bireylere one-stop bir hizmet sunuyor yani birden fazla deneyimi tek bir yerden sağlıyor. Kullanıcılar uygulama sayesinde ulaşım rezervasyonu yaptırabiliyor, sosyal medyada fotoğraf paylaşabiliyor ve sanatçının ürünlerine ulaşabiliyor. Kurucu, gelecekte uygulama içi ödül planları olduğunu da şu ifadelerle aktarıyor:


“EVNTZ ekibi, yeni nesil müzik hayranlarını cezbetmek adına tasarlanmış ve Web3 teknolojisiyle desteklenen birçok ödül üzerinde çalışıyor. Amacımız, sadakatlari karşılığında daha iyi deneyimleri hak eden hayranların beklentilerini karşılamak.”


2024’te diğer birçok sanatçı için de deneyim sunması planlanan uygulama, daha önce herhangi bir deneyime sahip olmayı gerektirmeden blok zinciri teknolojisine sorunsuz bir adım olarak geliştiriliyor. 


O’Callaghan, şöyle açıklıyor: “Markalar, Web3 veya akıllı sözleşmeler teknolojilerini anlamalarına gerek kalmadan API’larımızdan yararlanabilir. Uygulamamız optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor.”


Kurucu, etkinlik endüstrisinin hayranları yeteri kadar ödüllendirmediğini ifade ediyor. Bu yüzden blok zinciri tabanlı ödüllerin ve deneyimlerin, sanatçılar ve hayranlar adına yeni fırsatlar yaratabileceğini belirtiyor.


Co:Create’in CEO’su Tara Fung ise CoinDesk’le görüşmesinde, bu deneyimleri on-chain bir şekilde sunmanın şeffaflık açısından öneminin altını çiziyor ve uygulamanın önemli isimlerin hayranlarıyla bağ kurabilmeleri için oldukça kolay bir yol olduğunu söylüyor ve ekliyor:


“Blok zinciri, kullanıcıları ödüllendirmek üzere belirli bir andan önce veya sonra, gerçek hayatta veya çevrimiçi olarak benzer deneyimlere başka kimlerin katıldığını görmenizi sağlar. Co:Create’te her şey, topluluklar için bu inanılmaz deneyimleri yaratan ve gerçekten topluluk odaklı markalara yönelik hedeflerin gerçekleşmesini sağlayacak yardımcıları bulmakla ilgilidir.”


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    nftweb3müzikblok zinciriharry styles

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Lido, Ethereum için Potansiyel Bir Risk Olabilir mi?

24 Eylül 2023 11:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk