Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Formula 1 Bilet Sağlayıcısı Platinium Group, NFT Yarış Biletlerini Tanıttı

Bu hafta sonu Monako Grand Prix için satışa sunulmaya başlanacak olan NFT’ler, koleksiyonculara yarışlara erişim ve sadakat avantajları sağlayacak.

26 Mayıs 2023 15:42

Güncellenme: 26 Mayıs 2023 17:08

Önde gelen Formula 1 bilet sağlayıcılarından Platinium Group, bu hafta sonu gerçekleşecek olan Grand Prix’ten başlayarak NFT yarış bileti satışlarını başlatacağını duyurdu.


Şirket, NFT biletlerin oluşturulması, mint’lenmesi ve satılmasına yardımcı olmaları adına blok zinciri altyapı şirketi Elemint ve Web3 ajansı Bary ile bir araya geldi.


Yapılan basın açıklamasına göre biletler Ethereum’un yan zinciri olan Polygon’da mint’lenecek. NFT'ler sadece yarışa erişim sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda koleksiyonerlere etkinlik sonrası avantajlar sağlamaya devam edecek. Bunlar arasında markaya sadık kalmaya teşvik etmek adına gelecekteki yarış indirimleri gibi avantajlar da yer alıyor.


Bary’nin kurucu ortağı Elie Zerbib, CoinDesk’le olan görüşmesinde bilet şeklindeki NFT’lerin alıcılara şeffaflık ve kişiselleştirme gibi faydaların yanı sıra dijital biletleme kolaylığı sağlayacağını söylüyor. Dünyanın her yerinden hayranları bir araya getiren bir spor için kolay katılım sağlamanın önemli olduğunu unutmamak gerek.


Zerbib, web sitesinde tamamen sorunsuz bir deneyim sunacaklarını ve NFT biletleri satın almak isteyen kullanıcıların herhangi bir Web3 bilgisine sahip olması gerekmeyeceğini belirtiyor ve ekliyor: “Şu anda kullanıcılara bu yeni biletleme türünün getirdiği avantajları anlatmaya çalışıyoruz. F1 deneyimlerini geliştirecek bir yolculuğa çıkmalarını sağlayacağız.”


Elemint’in CEO’su Jacques-Henri Eyraud ise yaptığı basın açıklamasında, biletleme için blok zinciri teknolojisinden yararlanmanın F1’i çok daha ileriye taşıyacağını, F1’in bu sayede daha geniş bir spor ve eğlence dünyasına uzanacağını söylüyor ve şunları ifade ediyor:


“Web3 teknolojileri, daha güvenli bir şekilde her etkinliğin kendine özgü biletleme çözümleri tasarlanmasını mümkün kılıyor. Bu deneyim, her türlü spor müsabakasını hayranları için daha kişiselleştirilmiş ve eğlenceli hale getiriyor.”


Zerbib, Monaco Grand Prix NFT biletleri sahiplerinin özel etkinliklere erişim sağlayabilme ihtimalinden de bahsediyor.


Son iki yıldır kripto şirketleri Formula 1 sponsorluk anlaşmalarına akın ediyor. Örneğin, Haziran 2021’de dijital varlık borsası Crypto.com, sezonun geri kalanında markasını pistte sergilemek adına Formula 1 adına bir ortaklık kurmuştu. Mart ayında da dijital varlık aracı şirketi Kraken, Williams Racing ekibiyle bir sponsorluk anlaşması imzaladı.


Daha Fazla Oku

    web3Formula 1F1nft

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Avrupa Birliği Kriptonun Çevresel Zararlarını Araştırıyor

28 Eylül 2023 15:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk