Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sports Illustrated NFT Bilet Platformunu Polygon Üzerinde Hayata Geçirdi

Sports Illustrated’ın SI Tickets bilet pazaryeri Ethereum temelli yazılım şirketi ConsenSys ile işbirliği gerçekleştirdi.

2 Mayıs 2023 21:10

Güncellenme: 2 Mayıs 2023 21:49

ABD’nin önde gelen spor medyası Sports Illustrated Polygon ağı üzerinde bir NFT biletleme platformunu hayata geçirdiğini açıkladı.


Sports Illustarted’ın biletlemeye dair pazaryeri olan SI Tickets “Box Office” adlı platformu Ethereum temelli yazılım şirketi olan ve Metamask cüzdanını da hayata geçiren ConsenSys ile işbirliği içerisinde oluşturuyor. Salı günü yapılan açıklamada bu platformun ilk komple NFT biletleme hizmeti olduğundan ve etkinlik düzenleyicilerinin, organizatörlerin ve tanıtım yapanların Box Office’i kullanarak biletleme sürecinde diğer etkileşim unsurlarını da kullanma imkânı yakalayacakları vurgulanıyor. Bunlar arasında etkinliklerin önemli anları, koleksiyon ürünleri ve Süper Bilet olarak adlandırılan değişik özelliklere sahip biletler bulunuyor. 


SI Tickets’ın CEO’su David Lane basın bültenindeki yorumunda bu pazaryerinin amacının birincil bilet pazarındaki ezberleri bozmak olduğunu belirtiyor. 


Lane, “Bilet işinin geleceği blok zincirinde ve artık etkinlik sahipleri, düzenleyicileri ve katılımcıları çok daha gelişmiş bir biletleme deneyimine dahil olabilirler. Bu sistem barkodu demode kılacak ve çok daha etkileşimli ve koleksiyon unsuru içeren bir içerik sunacak” diyor. 


Canlı etkinliklere dair bilet süreçlerinde NFT’lerin kullanılması, Web3’ün potansiyel anlamda kitlesel kullanıma ulaşabilecek senaryolarından biri olarak gösteriliyor. Sports Illustrated gibi önemli bir yapının sektöre dair hamlede bulunması birçok diğer NFT bilet projesine de enerji katabilir. 


Polygon Labs, Kuzey Amerika bölgesi iş geliştirme yöneticisi Brian Trunzo, “Blok zinciri teknolojisi tüketicilere özellikle biletleme konusunda önemli faydalar sunuyor. Bunlar arasında ödeme güvenliği ve dolandırıcılıktan kaçınma da sayılabilir” diyor. 


Daha Fazla Oku

    nftkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Elon Musk’ın OpenAI’a Dava Açmasıyla WLD Düşüşe Geçti

1 Mart 2024 15:30

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk