Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Crypto.com, Dubai’den İşletme Lisansı Almaya Çok Yaklaştı

Platform, Dubai’nin Sanal Varlıkları Düzenleme Kurumu’ndan bir hazırlık lisansı aldı.

20 Mart 2023 14:34

Güncellenme: 20 Mart 2023 18:17

Singapur merkezli kripto platformu Crypto.com, Dubai’nin Sanal Varlıkları Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) minimum uygulanabilir ürün (MVP) hazırlık lisansını aldığını açıkladı.

MVP lisansının üç aşamalı bir süreci var: geçici izin, hazırlık lisansı ve işletme lisansı. Crypto.com ise bu gelişmeyle ikinci aşamaya geçmiş oldu.

Duyuruda şu ifadeler kullanıldı: “İşletme lisansını aldıktan sonra kurumsal yatırımcılar için spot işlemlerden kaldıraçlı işlemlere kadar kapsamlı bir faaliyet göstereceğiz.”

Kısa bir süre önce Dubai, kripto ile ilgili tüm kuruluşların ilgili yetki ve lisansları almasını gerektiren düzenleyici yasanın ana hatlarını açıklamıştı. Bunlar arasında hizmet sağlayıcılar için dört adet zorunlu kural kitabı ve yedi adet faaliyet bazlı kural kitabı yer alıyordu.

VARA İcra Kurulu Başkanı Henson Orser, platformla alakalı şunları söyledi: Crypto.com’u MVP programının hazırlık aşamasında görmekten çok memnunuz. Crypto.com gibi güvenilir oyuncuların katılımı, geleceğe odaklı bir düzenleyici çerçeve sunma misyonumuzu ileriye taşıyacak.”

Platform, geçtiğimiz birkaç ayda Fransa ve Brezilya’da faaliyet göstermek için aldığı onay ile zirveyi yaşarken Birleşik Krallık’ta yasaklanmasıyla hiç beklenmeyen bir duruma düşmüştü. 


Daha Fazla Oku

    Dubaicrypto.comMVP

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk