Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

BRC-721E Token Standardı Ethereum NFT’lerini Bitcoin NFT’lerine Dönüştürüyor

Yeni token standardı, yatırımcıların ERC-721 NFT’lerini yakarak bunların Bitcoin ağındaki inscription’lara aktarılmasını sağlıyor.

31 Mayıs 2023 10:37

Güncellenme: 31 Mayıs 2023 12:33

Popüler Miladys NFT koleksiyonunun Bitcoin tabanlı bir türevi olan Bitcoin Miladys, NFT pazarı Ordinals Market ve Bitcoin cüzdanı Xverse iş birliği ile geliştirdikleri BRC-721E token standardını tanıttı. Token standardının Ethereum ve Bitcoin ağları arasında bir köprü görevi gördüğü söyleniyor. Ayrıca yatırımcılar ERC-721 NFT’lerini BRC-721E token’larına dönüştürebilecekler.



Ordinals Market web sitesine göre, Ethereum tabanlı NFT sahipleri token’larını yakabilir ve bunları Bitcoin ağındaki satoshi’ler üzerine inscribe edebilirler. İşlem gerçekleştirildiğinde token’lar üstverileriyle birlikte otomatik olarak Ordinals Market koleksiyon sayfasında görüntülenebilirler.


Yeni standardın ERC-721 NFT’lerini Ordinals NFT’lerine dönüştürmesi sırasında üstverilerin on-chain üzerinde saklanmadığını belirtmek gerekir. Yani Ordinals Market, NFT’nin mevcut cüzdanlarda veya pazarlarda görüntülenebilmesi adına on-chain önizlemelere izin verir.


Dune Analytics verileri, mayıs ayının ilk haftasında 3 milyon inscription’a ulaşan Ordinals koleksiyonunun pazartesi günü itibarıyla 10 milyon inscription’ı aştığını gösteriyor. Veri platformu CryptoSlam’e göre, geçtiğimiz hafta Bitcoin ağı, NFT işlem hacimleri liderlik tablosunda Solana’yı geçti ve iki numaraya tırmanarak Ethereum’un hemen arkasında yer aldı.


Ordinals protokolünün ocak ayından bu yana var olduğu göz önüne alınırsa, gerçekleşen büyüme oldukça iyi görünüyor.


Aynı zamanda NFT pazarları, Bitcoin NFT’lerini desteklemeye devam ediyor. Binance, bu ayın başlarında platformuna Bitcoin NFT’leri desteği ekledi. Magic Eden ise mart ayında büyüyen Bitcoin NFT ekosistemine içerik üreticileri de dahil etmek amacıyla bir Ordinals pazarı oluşturmuştu.


Daha Fazla Oku

    nftweb3BitcoinOrdinalsEthereum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Civarında Sabit, CRV Düşüşte

13 Haziran 2024 15:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk