Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Sam Bankman-Fried Teksas’taki Bir Duruşmaya Çağırıldı

Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu, FTX’in Teksas eyaletinde yasalara karşı geldiği iddiaları nedeniyle eski CEO Sam Bankman-Fried’ı duruşmaya çağırdı.

30 Kasım 2022 09:01

Güncellenme: 30 Kasım 2022 09:14

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu (TSSB) tarafından 2 Şubat’ta yapılacak bir duruşmaya çağırıldı. Kurulun Bankman-Fried’ı çağırmasının nedeni ise FTX ABD’nin menkul kıymetler yasalarını çiğnemekle suçlanması. Şu an şirkette herhangi bir görevi olmayan Bankman-Fried’dan kayıtlı olmayan ürünler sunulduğuna dair iddialara cevap vermesi isteniyor.


Kurul tarafından Bankman-Fried’ın Bahamalar’daki adresine gönderilen taahhütlü mektupta duruşmanın Zoom üzerinden yapılabileceği de belirtiliyor.


22 Kasım tarihli duruşmanın duyurusuna göre FTX Capital Markets LLC, alım satımcı olarak kayıtlı bir şirket ve “Teksaslılar bu şirket aracılığıyla kamuya açık hisseleri alıp satabiliyorlar” Eyalet yasa düzenleyici kurumu, eyalet kapsamında devam eden menkul kıymet dolandırıcılığını durdurmak, bu durumdan etkilenen yatırımcılara paralarını iade etmek ve Bankman-Fried’ı cezalandırmak için FTX’in faaliyetlerini durdurma emri talep ediyor.


TSSB’nin soruşturması ilk olarak Ekim ayında ortaya çıkmıştı. TSSB İcra Direktörü Joseph Rotunda, Voyager Dijital’in iflasına ilişkin bir dosyada FTX ABD’nin eyalet yasalarına çiğnemiş olabileceğini belirtmişti.


Ancak sadece Teksas eyaletine ilişkin bu durum, FTX ile ilgili olan uzun bir federal ve uluslararası soruşturma kuyruğunda uzun süre beklemek zorunda kalabilir. Zira, Bahamalar menşeli kripto borsası FTX'in çöküşü şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Adalet Bakanlığı, Bahamalar polis kuvvetleri ve senatörler Elizabeth Warren ve Dick Durbin tarafından inceleniyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk