Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ABD’li Senatörler FTX’in Peşini Bırakmıyor

ABD’li Senatörler Elizabeth Warren ve Sheldon Whitehouse, Adalet Bakanlığı’ndan FTX’in çöküşünü ve yöneticilerinin davranışlarının detaylıca incelenmesini talep etti.

24 Kasım 2022 12:50

Güncellenme: 24 Kasım 2022 15:30

ABD’de senatörler Elizabeth Warren ve Sheldon Whitehouse, Adalet Bakanlığı’ndan FTX’in çöküşüne neden olan “rahatsız edici” dolandırıcılık iddialarını araştırmalarını talep eden ve şirket yöneticilerinin yasalardan azami ölçüde sorumlu tutulması gerektiğini belirten bir mektup yazdı.


Mektupta başsavcı Merrick Garland ve başsavcı yardımcısı General Kenneth Polite’a Adalet Bakanlığı’nın yakın zamanda yenilenen beyaz yakalı suçlularla mücadele etme taahhüdünü hatırlattı. Senatörler, FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried ve diğer yöneticilerin davranışlarının da soruşturma sırasında azami şekilde incelenmesi gerektiğini vurguladı.


Kripto sektörüne yönelik eleştirileri uzun süredir devam eden Warren, FTX’in iflas süreci ve bunun piyasalara etkisini de yakinen takip ediyor.


Warren, Dick Durbin ve Tina Smith Salı günü finansal hizmetler şirketi Fidelity’e de bir mektup göndererek şirketin müşterilerini emeklilik planlarına bitcoin’i de eklemeleri konusunda desteklemeyi yeniden düşünmelerini istemişti. Ayrıca Warren ve Durbin, Bankman-Fried ve mevcut CEO John Jay Ray III’e de bir mektup yazarak borsanın çöküşü hakkında bilgi istemişlerdi.


Senatörler, mektuplarında FTX’in çöküşünün basit bir yönetim hatası olmadığını belirterek, “Bu durum Bankman-Fried ve diğer yöneticilerin kendilerini zengin etmek için kullandıkları dolandırıcılık taktikleri nedeniyle kaynaklanmış gibi duruyor. Zaten Bankman-Fried, asıl niyetini geçen yıl 300 milyon doları kendi cüzdanından çektiğinde gösterdi” diye yazdılar.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
10x Research, Portföy Getirisini Artırmak için Bitcoin 'Covered Strangle' Stratejisini Öneriyor

20 Mayıs 2024 13:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk