Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

OKX, Custodian Olarak Nomura Destekli Kripto Saklama Şirketi Komainu’yu Seçiyor

OKX, kurumsal müşteriler için düzenlenmiş bir ödeme ve saklama sistemi olan Komainu Connect’i kullanan ilk şirket oluyor.

6 Haziran 2023 13:17

Güncellenme: 6 Haziran 2023 13:52

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan OKX, dijital varlık saklama firması Komainu’nun hizmetlerini kullanacağını açıkladı. Böylece kurumsal kullanıcıların kriptoları Nomura destekli custodian üzerinde saklanacak ve bu fonlar borsada işlem yapmak için kullanılabilecek.


Böylece borsa, soğuk depolama, multiparty hesaplama (MPC) ve donanım güvenlik modüllerinin (HSM) karışımından oluşan bir hizmet sunan Komainu Connect’in ilk müşterisi oluyor.


OKX’in COO’su Lennix Lai, CoinDesk’e yolladığı e-postada gelişmeyle alakalı şunları söylüyor: “Komainu cüzdanına yatırılan fonlar Komainu teminat cüzdanına taşınıyor ve bir OKX hesabına bağlanıyor. OKX hesabı da bakiyeyi yansıtıyor ve borsanın 700’den fazla spot ve türev piyasalarında trade işlemlerine izin veriyor.”


Komainu’nun strateji başkanı Sebastian Widmann, OKX’in görünürlüğüne sahip olduğu Komainu Connect teminat cüzdanının kurumsal düzeyde üç taraflı bir hesap değişikliği anlaşmasıyla bağlantılı olduğunu açıklıyor ve ekliyor:


“Ortaklık, Komainu müşterisinin uzlaşma gereksinimlerini yerine getirerek Komainu ile doğrudan exchange yoluyla işlem yapmasını sağlıyor.”


OKX gözetim altındaki varlıkların Komainu’ya ne kadar aktarılacağı konusunda ayrıntı vermese de Lai bunun önemli olduğunu ve firmaların kurumsal ürün tekliflerini geliştirdikçe büyümesinin beklendiğini söylüyor:


“Bize göre kullanıcılar ne kadar çok çözüme sahip olursa o kadar iyi. Şu anda on-exchange, off-exchange ve üç taraflı bir balance mirror custody çözümü sunuyoruz.”


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    KomainuOKXcustodian

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk