Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Komainu, Kurumlara Ayrılmış Kripto Teminat Ürünü Sunuyor

Komainu Connect, müşterilerin ayrılmış saklamada ve zincir üzerinde doğrulanabilir halde devam etmesiyle, dijital varlıklarını teminatlandırma senaryolarına yerleştirmelerine izin verecek.

3 Nisan 2023 12:56

Güncellenme: 3 Nisan 2023 14:47

Nomura, Ledger ve CoinShares arasında kripto para saklama ortak girişimi olan Komainu, kurumsal müşterilere düzenlenmiş ve ayrılmış bir teminat yönetimi ürünü sunuyor.


Teklifle beraber, FTX'in çökmesi gibi olayları takiben daha olgun bir kripto altyapısına duyulan ihtiyaçtan yararlanma hedefleniyor.


Şirket pazartesi günkü basın açıklamasında, Komainu Connect'in, müşterilerin ayrılmış saklamada ve zincir üzerinde doğrulanabilir halde devam etmesiyle, dijital varlıklarını teminatlandırma senaryolarına yerleştirmelerine izin vereceğini açıkladı.


Geçen yıl yaşanan haksız olaylardan sonra birçok oyuncu, düzenlemelerin hızlandığını ve dijital varlık değer zincirinin ayrı tutulması gerektiği konusunda hemfikir. Esasında bu, Komainu'nun strateji şefi Sebastian Widmann'a göre, yeddieminlerin saklamaya bağlı kalmaları; bir borsanın da yeddiemin, ana aracı ya da komisyoncu olmaması gerektiği anlamına geliyor.


Widmann bir röportajında şunları dile getirdi: "Komainu'nun ilk günden beri odağı, saklama alanında kalmak ve ticaret hizmetleri ya da kredi verme hizmetleri sağlarken karşı taraf riskini almamaktı." "Yeni teminat yönetimi hizmetimiz, müşterilerin Komainu içerisinde üçüncü parti likidite sağlayıcılarına görünür özel cüzdanlara sahip olmalarına ve anlaşmayı gerçekten Komainu yapacak şekilde, olay yerinde ticaret için borsaları kullanmalarına fırsat tanıyor."


Ayrıca Komainu, staking hizmetini 12 Nisan'da gerçekleşmesi beklenen Ethereum Shanghai hard fork'una denk gelecek şekilde büyüttü. Şirket, Ethereum haricinde, Komainu platformunda desteklenen ilk token’ların Solana, Polkadot ve Tezos olduğunu söyledi.


Daha Fazla Oku

    KomainuNomuraFTX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Ethereum ETF’leri Onaylandı, Peki Ether’in Fiyatı Artacak mı?

23 Temmuz 2024 11:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk