Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Komainu Dubai'de Geçici Sanal Varlıklar Lisansı Aldı

Şirket izin konusunda FTX ve Binance’in izlediği yolu izledi ve lisansını aldı.

28 Temmuz 2022 09:04

Güncellenme: 28 Temmuz 2022 12:45

Kripto saklama kurumu Komainu, yaptığı açıklamada, Dubai’de fazilet gösterebilmek için geçici sanal varlıklar lisansı aldığını duyurdu.

Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu'ndan (VARA) alınan lisans, şirketin Dubai'deki kurumsal müşterilerine kripto ürünleri ve hizmetleri sunmasına olanak tanıyor.

Dubai, kripto dünyasında önemli bir oyuncu olarak ortaya çıktı. Önce Mart’ta VARA’yı kurdu ardından FTX Europe,Binance ve Bybit gibi kripto borsalarına lisans verdi.

Japon yatırım bankası Nomura, dijital varlık yöneticisi CoinShares ve dijital varlık güvenlik şirketi Ledger'ın ortak girişimi Komainu, Asya-Pasifik bölgesinde güçlü bir yere sahip ve Orta Doğu'ya doğru genişleme planları yapıyor. 

Komainu'nun strateji başkanı Widmann, konuyla ilgili olarak yaptığı yorumda “Dubai ve VARA, yeni bir merkez kuruyor ve kripto ekosistemini kurmaya yardımcı olmak amacıyla aynı çizgideki şirketleri ülkeye getiriyor. Biz de bu gelişmelere katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Komainu, şirketin VARA'dan nihai onayı ne zaman alacağı konusunda ise yorum yapmadı.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Teknoloji Bozgunu Bitcoin’i 64 Bin Dolara Geri Çekti

25 Temmuz 2024 14:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk