Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Ticareti Şirketi Wintermute, Hong Kong Bitcoin ve Ether ETF'lerine Likidite Sağlayacak

Piyasa yapıcı, OSL Digital Securities ve Haskey HK Exchange ile birlikte çalışacak.

8 Mayıs 2024 11:58

Güncellenme: 8 Mayıs 2024 12:03

Asya bölgesindeki pazar payını güçlendirmek isteyen kripto ticareti şirketi Wintermute, yakın zamanda Hong Kong'da listelenen spot bitcoin ve ether borsa yatırım fonları için likidite sağlayıcısı olacak.


Basın açıklamasına göre, Londra merkezli firma ETF'lerin işleyişini kolaylaştıran sanal varlık alım satım platformlarının custody (saklama) şirketleri olan OSL Digital Securities ve HashKey HK Exchange ile ortaklık kuruyor.


Wintermute CEO'su Evgeny Gaevoy, gelişmeye dair şunları söylüyor: "Kripto ETF'ler, her düzeydeki yatırımcıların düzenlenmiş ve hükümet tarafından onaylanmış bir yatırım aracı aracılığıyla dijital varlıklar dünyasına girmeleri için önemli bir aracı. Bunlar sayesinde yatırımcılar hem kurumsal hem de bireysel olarak kripto alanına yöneliyor. Dijital varlıklara erişimin kolaylaştırılması, büyümenin daha da hızlandırılmasında kritik bir işlev oynayacak ve Wintermute bu süreçte önemli bir rol oynamaktan heyecan duyuyor.”Piyasa yapıcı, sorunsuz bir süreç sağlamak adına ETF'lerin temel varlıklarının (BTC ve ETH) satın alınması, satılması ve aktarılması konusunda hem OSL hem de HashKey'e yardımcı olacak.


Şirket, ortaklığın Asya pazarına yönelik genişlemenin yalnızca ilk adımı olmasına da dikkat çekti. Gaevoy, "Hong Kong, Asya Pasifik bölgesinde kripto paranın lider savunucusu olduğunu kanıtladı, diğer ülkelerin de yakın gelecekte Hong Kong’u takip edeceğini umuyoruz" dedi.


29 Nisan'da Hong Kong'da listelenen üç bitcoin ETF'si, ABD'deki emsalleriyle karşılaştırıldığında epey yavaş bir başlangıç yaptı. Pazartesi günü piyasa kapanışının ardından yönetim altındaki varlıklar kabaca 276 milyon dolar değerinde olan 4.400 bitcoin’e ulaştı.


Daha Fazla Oku

    ether etfbitcoin etfHong Kongwintermutelikidite

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk