Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Hong Kong Onaylı ETF'lerin Beklentiyi Karşılamamasıyla BTC Yeniden Düşüyor

30 Nisan 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

30 Nisan 2024 17:06

Güncellenme: 30 Nisan 2024 17:40

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

CoinDesk Indices verilerine göre, son 24 saatte yüzde 1 oranında değer kaybeden bitcoin şu anda 62.100 dolar civarında işlem görüyor. Hong Kong'da onaylanan bitcoin (BTC) ve ether (ETH) ETF'leri, büyük çıkışlarını istedikleri gibi yapamadı ve beklentilerin oldukça altında kaldı. Listelenen altı kripto ETF'si 11 milyon dolarlık hacme ulaşırken, bitcoin ETF'leri bu hacmin 8,5 milyon dolarlık kısmını, ether ETF'leri ise 2,5 milyon dolarlık kısmını oluşturdu. Yerel basında çıkan haberlere göre, ihraççılar ilk gün hacminin 100 milyon doların üzerinde olmasını bekliyorlardı. 


Çin hükümetindeki düzenleyiciler, ether'in bir menkul kıymet olduğu konusunda ABD'deki düzenleyicilerle aynı endişelere sahip olmadıklarından, Hong Kong pazarında ether ETF'lerine de izin veriliyor.


MicroStrategy (MSTR), yaptığı basın açıklamasında, sahip olduğu dijital varlıkların 191,6 milyon dolarlık değer kaybetmesiyle ilk çeyrekte 53,1 milyon dolar (hisse başına 3,09 dolar) zarar ettiğini bildirdi. Birçok kişi şirketin yeni dijital varlıkların gerçeğe uygun değer hesaplama standardını benimsemesini ve bitcoin’in (BTC) ilk çeyrekte kaydettiği yükseliş sayesinde büyük bir kâr elde etmesini beklese de durum böyle olmadı. Eski standarda göre hesaplama yapan şirket, çeyrek sonu bitcoin varlıklarını 5,1 milyar dolardan (her biri 23,680 dolar) fiyatlandırdı. Mart sonunda bu değer 15,2 milyar dolardı (her biri 71,028 dolar). MicroStrategy, 2024 yılında şimdiye kadar ortalama 65,232 dolar fiyatla 25,250 BTC satın aldı. Faaliyet raporunun yayımlanmasının ardından MSTR hisse fiyatları %5,5 oranında düştü.


NASDAQ'ta listelenen kömür madencisi Alliance Resource Partners (ARLP), tesislerinde üretilen fazla enerjiyi kullanarak 30 milyon dolarlık bitcoin (BTC) çıkardığını bildirdi. Firmanın finans direktörü Cary Marshall, yapılan açıklama sırasında "2020'nin ikinci yarısında, River View madenimizde halihazırda ödenmiş ancak yeterince kullanılmayan elektrik yükünden kazanç sağlamak adına bir pilot proje olarak bitcoin madenciliğine başladık" dedi. Marshall, çeyreğin sonunda şirketin bilançosunda 30 milyon dolar değerinde 425 bitcoin olduğunu ve bilançonun mülk, tesis ve ekipmanın net maliyetlerini hesaba kattıktan sonra 7,3 milyon dolar arttığını söyledi.


Günün Grafiği

  •  Grafik, son beş yılda Japonya'daki "bitcoin" teriminin Google'da aratılma sayısını gösteriyor.

  • Verilere göre, yenin son otuz yılın en düşük seviyelerine düşmesi ve keskin bir şekilde değer kaybetmesine rağmen, fiat para birimindeki volatiliteye karşı bir önlem ve alternatif bir varlık olarak görülen bitcoin'e olan bireysel ilgi azaldı.

  • Kaynak: Google Trends

Daha Fazla Oku

    güne bakışHong KongBitcoinMicroStrategyalliance resource

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk