Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

SEC, Kripto Sektörünü Daha Fazla Suçlama Gelebileceği Konusunda Uyardı

Kripto uygulama işlemlerini yöneten David Hirsch, Coinbase ve Binance dışında yasalara aykırı hareket eden diğer borsaların ve DeFi platformlarının olduğunu belirtti.

20 Eylül 2023 10:33

Güncellenme: 20 Eylül 2023 10:54

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase Inc. (COIN) ve Binance gibi menkul kıymetler yasalarını ihlal ediyor olarak gördüğü kripto borsaları ve merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerini yakından izlemeye devam ediyor. Bu konuda açıklamalarda bulunan kurumun Kripto Varlıklar ve Siber Birimi Başkanı David Hirsch, süreci onaylıyor.


Hirsch, Chicago'daki Securities Enforcement Forum Central'da yaptığı açıklamada, sıradışı bir hızla dava açmaya devam eden yürütme ofisinin, bu iki büyük platformda görülen faaliyetlerle benzer şekilde faaliyet gösteren diğer firmaları da incelediğini belirtti. Açıklamada endüstriye yönelik uyumsuzlukların sadece bu iki kuruluşla sınırlı kalmadığı ifade edildi.


Komisyon halihazırda bir dizi karmaşık kripto davası ile uğraşıyor ve en sonki Ripple kararında olduğu gibi her zaman başarı elde edemiyor.


Bununla birlikte Hirsch, DeFi projelerinin de yaptırım biriminin dikkatinden kaçamayacağını belirtiyor.


SEC’in kapasitesi doluyor

Amerika Birleşik Devletleri menkul kıymetler düzenleyicisi önceden daha sakin bir yaklaşım benimsiyordu. Örneğin, Wall Street firmaları gibi hızlıca uzlaşmayı kabullenen ve mevcut olarak düzenlenmiş şirketleri hedef alıyordu. Ancak şimdilerde komisyonun dijital varlık şirketlerine yönelik suçlamaları çoğu zaman bu şirketlerin varlığını tehdit ettiğinden süreç mahkemeye taşınıyor.


SEC'in sınırlı bir bütçesi bulunuyor ve genellikle bu bütçe, dava sürecinde yer alan şirketlerin bütçelerine göre oldukça düşük kalıyor. Kapasitelerinin üzerinde dava açtıklarını kabullenen ve davaların belirli bir noktaya kadar devam edebileceğini itiraf eden Hirsch, şöyle söylüyor:


"En son okuduğumda piyasada 20-25 bin civarı token bulunuyordu ve bu, SEC'in veya herhangi bir kurumun takip edebileceğinden çok daha fazla. Benzer şekilde, takip edilemeyecek kadar fazla borsa ve platform da mevcut."


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    SECkriptodijital varlıklarBinanceCoinbase

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
GT Protocol, Türk Topluluğuna Özel İftar Etkinliğinde Buluştu

8 Nisan 2024 21:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk