Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance, SEC’in Taleplerini “Aşırı Külfetli” Buluyor

Borsa, SEC’in iddialarını destekleyecek hiçbir kanıtı olmadığını söyledi.

12 Eylül 2023 09:58

Güncellenme: 12 Eylül 2023 10:11

Binance.US (BAM), Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) verdiği yanıtta, komisyonun önergelerini “aşırı derecede külfetli” ve “düşüncesiz” olarak nitelendirdi. SEC önergede borsa yöneticilerini yeminli ifadeye çağırmak ve borsayı daha yakından incelemek istediğini belirtti. Borsa ise müşteri fonlarının kötü amaçla kullanıldığına dair herhangi bir kanıt sunulmadığından bu önegeyi eleştirdi.


SEC, haziran ayında komisyonun muhasebecisini tanık göstererek Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ve Guangying “Helina” Chen’in aracı şirketler aracılığıyla milyarlarca müşteri fonunu kötüye kullandığını iddia etmişti.


İddialar Kanıtsız

Davanın açıldığı sırada Binance ve CZ tüm iddiaları açıkça reddetti. Dava dosyasına göre, CZ’nin borsadaki müşteri varlıklarına ait özel anahtarların üzerinde gözetim veya kontrol sahibi olmadığı doğrulanıyor.


Daha önce SEC, Binance.US’e ait varlıkların dondurulmasını talep etse de yargıç bunu reddetti ve iki tarafın devam eden operasyonlarla ilgili bir uzlaşmaya varmasını emretti.


Dosyaya göre BAM, SEC’in taleplerinin kapsamını sorguladı ve bunu yaparken borsanın saklama yazılımından cüzdan çözümlerine kadar inceledi. Sonrasında ise şu açıklamalarda bulundu:


“SEC, BAM’ın CEO ve CFO’suna ait ifadelerin neden Muvafakat Emirleri kapsamına girdiğini hâlâ söylemedi. Bu istemlerin getirdiği yük, potansiyel faydalardan çok daha ağır basıyor ve istemler Muvafakat Emirleri tarafından gereken taleplerle alakasız.”


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BinanceBinance.usChangpeng ZhaoSECPolitika

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk