Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Firması LBRY’den SEC Kararına İtiraz

New Hampshire mahkemesi geçtiğimiz kasım ayında SEC lehine karar vermişti.

8 Eylül 2023 14:16

Güncellenme: 8 Eylül 2023 14:54

Kripto start-up’ı LBRY, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) kayıt yaptırmadığı kararına itiraz etti.


2022 yılında SEC, blok zinciri tabanlı dosya paylaşım ağının gerçekleştirdiği yerel token satışlarının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ederek şirkete dava açmıştı.  New Hampshire yargıcı da davayı SEC’in lehine sonuçlandırdı ve nihai karar 11 Temmuz’da verildi. LBRY kararın ardından kapatılacağını bildirdi.


Karara göre, LBRY’nin 111,614 dolarlık bir ceza ödemesi gerekiyor. Ayrıca şirket federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği için “kalıcı olarak kısıtlandı.”Ripple Labs Kararı

Blok zinciri platformu Ripple Labs de 1,3 milyar dolarlık XRP token satışında benzer SEC iddialarıyla karşı karşıya. Hukuk danışmanları ise federal yargıcın temmuz ayında Ripple’ın lehine verdiği kararın benzer davalarda yer alan diğer firmalara umut verebileceğini söylüyor. Mahkeme, verdiği kararda Ripple’ın perakende yatırımcılara yaptığı satışların menkul kıymetler yasasını ihlal etmediğini belirtti.


LBRY, Twitter (artık X) hesabında paylaştığı gönderide karara itiraz edeceğini söyledi. CoinGecko verilerine göre LBC, son 24 saatte yaklaşık yüzde 6 düşerek 0,013 dolara geriledi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    lbrykriptoRippleXRPlbc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk