Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Solana, Layer-1 Token Kazançlarına Öncülük Ediyor

Kripto para biriminin piyasa değeri son 24 saatte yüzde 2,3 arttı.

29 Kasım 2023 12:34

Güncellenme: 29 Kasım 2023 13:39

Bitcoin (BTC), spot borsa yatırım fonu (ETF) onayına ilişkin umutların yeniden canlanması ve geleneksel piyasa gözlemcilerinin faiz indirimi beklemesiyle 38 bin dolar seviyesini aştı.


Solana’nın SOL token’ı da geçen haftaki kayıplarını tersine çevirerek son 24 saatte yaklaşık yüzde 8 oranında artıyor ve layer-1 blok zincirlerinin sağladığı kazançlara öncülük ediyor. Avalanche’ın AVAX token’ı yüzde 6,6 artarken, Cardano’ya ait ADA ve Tron’a ait TRX yüzde 5 civarında yükseliyor.


Genel kripto piyasasını ele alan CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) yüzde 2,5’in üzerinde artış kaydetti.


ABD Merkez Bankası temsilcilerinden Chris Waller’ın yaptığı açıklamalar piyasa genelinde olumlu bir etki yarattı. Son verilere göre ekonominin “doğru bir yönde ilerlediğini” söyleyen Waller, enflasyonun azalması durumunda faiz indirimlerine gidilebileceğini belirtti.Faiz kararları piyasaları önemli seviyede etkiler ve yüksek oranlar genellikle hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi risk varlıklarının hasar almasına yol açar, bu yüzden faiz indirimi beklentisi özellikle kripto para piyasası açısından oldukça önemlidir.


Diğer bir yandan, küresel Standard Chartered bankası nisan ayında açıkladığı bitcoin’e yönelik tahminini iki katına çıkardı ve kripto para biriminin 2024 sonuna kadar 100 bin doları görebileceğini bildirdi. Analistlerin spot bitcoin ETF onaylarının “beklenenden daha erken gelebileceğini” söylemesi, önemli bir yükseliş katalizörü oldu.


Daha Fazla Oku

    SolanaSOLbtckripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk