Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin, Fed Temsilcilerinden Gelen Açıklamalarla 38 Bin Doların Üzerinde

Fed temsilcisilerinden biri, enflasyon düşmeye devam ederse faiz indirimlerinin gündemde olabileceğini söyledi.

29 Kasım 2023 10:07

Güncellenme: 29 Kasım 2023 10:17

Washington DC’de gerçekleştirilen bir etkinlikte konuşan Fed temsilcisi Chris Waller, ekonomide yavaşlama ve enflasyonda ılımlılığın devam ettiğini gösteren son verilerin, ABD Merkez Bankası’nın doğru kararlar aldığı anlamına geldiğini söyledi.


“Bir şeyler doğru gidiyor ve ekonominin güncel durumu da bunlardan biri” diyen Waller, ekim ayı verilerinin ve dördüncü çeyreğe dair tahminlerin gevşemeye işaret ettiğini belirtti. Enflasyon verilerinin de istedikleri yönde ilerlediğini ekledi.


Açıklamalarının ardından soruları yanıtlayan Waller, enflasyon düşmeye devam ederse faiz indirimlerinin gündemde olabileceğini bildirdi.


InTouch Capital Markets tarafından Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) en hawkish üçüncü üyesi seçilen temsilcinin açıklamaları piyasa açısından büyük bir öneme sahip.


Etkilenen tek şey BTC değil

Mevcut olarak yükselişte olan bitcoin (BTC) fiyatı, Waller'ın yorumlarıyla yüzde 1'den fazla artarak 38 bin dolar seviyesini aştı. Farklı bir etkinlikte açıklama yapan diğer bir temsilci Michelle Bowman ise enflasyonu dizginlemek amacıyla faizlerin artması gerektiğine inandığını söyledi.


Açıklamalar yalnızca kripto piyasasını etkilemekle kalmadı, geleneksel piyasalarda da değişimler gözlemlendi. 10 yıllık Hazine getirisi dört baz puan düşerek yüzde 4,35'e gerilerken, dolar endeksi yüzde 0,4 azaldı ve altın, yüzde 1,3'lük bir artış gösterdi.


Daha Fazla Oku

    EnflasyonBitcoinFedbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk