Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

QCP Capital, Bitcoin’in 36 Bin Dolara Geri Çekilebileceğini Söyledi

Singapur merkezli yatırım fonu, BTC için 45 bin ila 48,5 bin dolar bölgesinde üst düzey bir direnç beklediğini bildirdi.

21 Aralık 2023 12:22

Güncellenme: 21 Aralık 2023 13:16

QCP Capital, potansiyel olarak ocak ayında piyasaya sürülebilecek bitcoin (BTC) spot borsa yatırım fonlarının (ETF) başlangıçta düşük taleple karşı karşıya kalmasının beklendiğini ve bunun da bir “söylentiyi al, haberi sat” senaryosuna yol açabileceğini yazdı. Böyle bir durum, bitcoin için kısa vadeli bir volatilite yaratabilir ve bu da ilgiyi ether’e (ETH) kaydırabilir.


"Başlangıçta bitcoin spot ETF'sine olan gerçek talebin piyasa beklentilerinin altında kalması muhtemel. Bitcoin için 45 bin ila 48,5 bin dolar bölgesinde üst taraf direnci ve yükseliş trendi devam etmeden önce 36 bin seviyelerine olası bir geri çekilme bekliyoruz."


Bitcoin şu anda yüzde 2’lik bir artışla 43 bin 700 doların üzerinde işlem görüyor.


QCP, ether'in bitcoin'den beklenen bir piyasa kayması ile potansiyel bir ikincil yatırım seçeneği olarak görülebileceğini ve yakında çıkacak bir ether spot ETF'sine olan spekülatif ilginin, ETF'nin gerçek lansmanından önce bile ether fiyatlarını yükseltebileceğini yazıyor.


Bu sırada BlackRock (BLK), Nasdaq (NDAQ) ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bitcoin ETF'sine yönelik kural değişikliklerini tartışmak üzere bir ay içinde ikinci toplantılarını gerçekleştirdi. BlackRock, teklifini SEC tercihleriyle uyumlu olarak nakit itfalarını içerecek şekilde güncelledi.


Grayscale de yakın zamanda SEC ile ikinci bir toplantı gerçekleştirdi.


Daha Fazla Oku

    blackrockbitcoin etfbtcETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Piyasası, İsrail Saldırısına İlişkin Raporların Yayımlanmasının Ardından Toparlanıyor

19 Nisan 2024 10:21

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk