Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BlackRock, Nasdaq ve SEC, Bitcoin ETF için Tekrar Bir Araya Geldi

Bu, tarafların bitcoin ETF’lerine yönelik bir ay içerisindeki ikinci toplantısı.

20 Aralık 2023 10:27

Güncellenme: 20 Aralık 2023 10:34

BlackRock (BLK), Nasdaq ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) temsilcileri, bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunu (ETF) listelemek için gerekli olan kural değişikliklerini görüşmek üzere bir ay içinde ikinci kez bir araya geldi.Paylaşılan notlara göre, “Toplantı, NASDAQ Stock Market LLC’nin Nasdaq 5711(d) Kuralı kapsamında iShares Bitcoin Trust’ın hisselerini listelemek ve takas etmek için önerdiği kural değişikliğiyle ilgiliydi.”


Nasdaq’ın 5711(d) Kuralı, Emtia Bazlı Tröst Hisselerinin Nasdaq Borsası'nda listelenmesi ve alım satımı için belirli kriterler ve düzenleyici yönergeler oluşturur ve piyasa bütünlüğü ile dolandırıcılık faaliyetlerine karşı korumayı sağlamak için gözetim ve uyumluluk önlemlerinin yanı sıra ilk ve sürekli listeleme gerekliliklerini detaylandırır.


Kısacası, gözetim paylaşım anlaşmasının dahil edilmesi, kripto ticaretine ilişkin piyasa manipülasyonu risklerini azaltmayı amaçlıyor, ki bu da SEC’in en dikkat ettiği konulardan birisi.


Aynı grup, kasım ayında da bir araya gelmişti ve bu toplantıda BlackRock, ETF'lerini desteklemek için ayni ve nakit itfa olmak üzere iki modeli detaylandıran bir sunum yapmıştı.


Dün de bildirdiğimiz üzere BlackRock, SEC kurallarını karşılamak amacıyla spot bitcoin ETF teklifini nakit ödemeleri de içerecek şekilde revize etti.


Daha Fazla Oku

    bitcoin etfblackrockNasdaqSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk