Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BlackRock, Spot Bitcoin ETF Teklifini Revize Etti

Teklifin yeni hali SEC’in onay ihtimalini artırıyor çünkü imtiyaz olarak nakit itfaları kapsıyor.

19 Aralık 2023 09:39

Güncellenme: 19 Aralık 2023 18:05

BlackRock (BLK), düzenleyicileri yatıştırmak amacıyla revize edilmiş bir spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) teklifinde bulundu ve muhtemel onayının şansını artırdı.


Güncellenen teklife göre şirketin sunacağı ETF, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından tercih edilen bir model olan nakit yaratma ve itfa mekanizmalarına sahip olacak. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi, SEC'in ocak ayı başlarında bir dizi spot bitcoin ETF başvurusunu onaylayabileceği yönündeki spekülasyonlar arasında teklifini güncelleyen tek firma değil.


Şirket ilk olarak geçtiğimiz ay iShares Blockchain ve Tech ETF’lerine başvurdu, ayni itfa modeli önerdi.


Ancak SEC, teklifleri ince eleyip sık dokuyor ve yatırımcı güvenliği ile piyasa manipülasyonuna dair endişeleri öne çıkarıyor. ETF’ler genellikle iki tür itfa mekanizmasına sahip oluyor: Ayni veya nakit.


Birçok firmanın yatırımcılar tarafından tercih edildiğini söylediği ayni itfa yapısı, firmaların ETF'leri tarafından tutulan bitcoin için hisselerini kullanmalarını sağlıyor. SEC'in daha güvenli ve daha erişilebilir seçenek olarak gördüğü nakit itfalar, bu hisseleri eşdeğer nakit değerleriyle takas edebilmelerine imkan tanıyor.


BlackRock, ayni itfalar onaylanana kadar nakit itfa yapmayı planlıyor. Şimdiye kadar bir düzineden fazla firma ETF başvurusunda bulundu ve ARK 21Shares de benzer bir revizeyle yeni bir S-1 yayımladı.


SEC, birkaç ay önce Grayscale, ARK 21Shares, Vaneck ve Hashdex’in ETF başvurularına dair kararını ertelemişti.


Daha Fazla Oku

    bitcoin etfbtcSECborsa yatırım fonu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yapay Zeka Token’ları ve Trader’lar Apple’ın Yeni Hamlesini Yeterince Etkileyici Bulmadı

11 Haziran 2024 10:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk