Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Pepe Temalı ‘Bitcoin Frogs’, Ordinals Hype’ı Sayesinde En Çok İşlem Gören NFT Oldu

Son 24 saat içerisinde yaklaşık 2 milyon dolar değerinde NFT alım satımı gerçekleştirildi.

18 Mayıs 2023 11:16

Güncellenme: 18 Mayıs 2023 12:06

Pepe akımıyla popüler olan kurbağalardan sonra piyasaya sürülen Bitcoin Frogs (Bitcoin Kurbağaları) NFT’leri son 24 saatte en çok işlem gören koleksiyon haline geldi ve Bored Apes gibi öne çıkan koleksiyonları bile geride bıraktı.


Şubat ayının sonlarında Bitcoin Ordinals üzerinden piyasaya sürülen koleksiyon, CryptoSlam’in verilerine göre 2,2 milyon doların üzerinde işlem hacmine ulaştı. Koleksiyon, “doğrudan bitcoin blok zinciri üzerinde geliştirilen 10,000 benzersiz kurbağa” olarak tanımlanıyor.


Yazının yazılması sırasında her NFT 0,12 bitcoin yani yaklaşık 3,200 dolardan satılıyor. Alıcılar ve satıcılar 50 ila 1,200 dolar arasında değişen işlem ücretlerini de ödüyorlar.


Veriler, Bitcoin Frog’un 627 bireysel işlem gördüğünü gösteriyor. Buna karşılık Bored Apes koleksiyonunda her biri 83 bin dolardan yalnızca 11 işlem gerçekleşiyor.


Doğrudan bitcoin blok zinciri üzerinde yayımlanan bu NFT’ler, Ordinals protokolünün piyasaya sürülmesinden bu yana önem kazanmaya devam ediyor. Ordinals Protocol, kullanıcıların dijital sanata dair referanslarını blok zincirinde birer veri olarak gömmelerine olanak tanıyor.


Bu ayın başlarında 3 milyon inscription’a ulaşan Ordinals protokolüne olan talep, bitcoin üzerindeki işlem ücretlerinin iki yılın en yüksek seviyesine çıkmasına sebep olmuştu. Bu da bitcoin topluluğunda tartışmalara yol açmıştı.


Daha Fazla Oku

    Bitcoin FrogsBored ApesOrdinalsBitcoinnft

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC Kriptoya Karşı Topyekûn Politik Bir Savaş Başlattı

10 Haziran 2023 18:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk