Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Pepecoin'in Şaşırtıcı Yükselişi, Neredeyse %5,000,000'luk Bir Meme Coin Karı Yarattı

Blockchain platformu Arkham'ın verilerine göre, üç hafta önce UniSwap'ta 263 dolara milyarlarca PEPE token satın alan bir takma adlı kriptocu, milyonlarca dolarlık satış gerçekleştirdikten sonra hala 9 milyon dolarlık PEPE'ye sahip.

7 Mayıs 2023 10:10

Güncellenme: 7 Mayıs 2023 10:30

Sadece birkaç hafta önce tanıtılan ve şimdi 1 milyar dolardan fazla değere sahip olan bir meme coin olan pepecoin'in (PEPE) şaşırtıcı derecede hızlı yükselişi, bu bir moda olduğu yönündeki uyarılara aldırış etmeyenler için devasa servetler yaratıyor.


dimethyltryptamine.eth adlı takma adlı kriptocu, sadece üç hafta önce trilyonlarca PEPE token satın almak için 263 dolar harcadı. O zamanki önemsiz miktarları, satmayı başardıkları tokenlarla 3,8 milyon dolarlık bir kar haline getirdiler ve kalan sahip oldukları PEPE'leri de blockchain araştırma firması Arkham Intelligence'ın verilerine göre yaklaşık 9 milyon dolara ulaştı. Bu neredeyse %5,000,000'lik bir kar.


Takma adlı bu kriptocu, kripto çevrelerinde popüler bir sembol olan "pepe the frog" mizahına dayanan bir para birimi olan coin'in çılgın yükselişinden yararlanıyor. Nisan ayında piyasaya sürülen meme coin'in piyasa değeri, şaşırtıcı bir şekilde Cuma günü 1 milyar dolardan fazlaydı ve CoinGecko'ya göre, bazı zamanlar 2023'ün en popüler yeni çıkan tokenlarından biri olan Arbitrum'un ARB'sinden daha değerliydi.


Ancak analistler, pepecoin'in yoğun sahipliği konusunda endişelerini dile getirdiler ve token geçen ay piyasaya sürüldüğünde önemli miktarda PEPE'yi alan birkaç kriptocuya işaret ettiler. Blockchain araştırmacısı Lookonchain, pepecexwallet.eth'e ait bir cüzdanla bağlantılı beş hesabı açığa çıkardı ve token'in deployer sözleşmesinden doğrudan fon alan bu hesaplar, sadece 385 dolar karşılığında piyasaya sürüldükten sonra 8,87 trilyon PEPE satın aldılar.


Lookonchain tarafından içeriden cüzdanlar arasında yer almayan ancak en erken alıcılar arasında yer alan Dimethyltryptamine.eth, Arkham'ın gösterdiği gibi, 14 Nisan'da UniSwap'ı kullanarak iki işlemde 263 dolar karşılığında 5,907 trilyon PEPE token satın aldı. Kriptocu ayrıca gaz ücretleri için 17 dolar ödedi.


O zamandan beri, kriptocu UniSwap'a küçük miktarlar halinde birden fazla kez göndererek ve karşılığında ether (ETH) alarak karlarını kademeli olarak alıyor. Arkham verilerine göre, geçen ay cüzdan 3,8 milyon dolarlık PEPE'yi UniSwap'a gönderdi ve muhtemelen kar elde etmek için bunun 2,4 milyon doları son 24 saat içinde transfer edildi.


Daha Fazla Oku

    PepetradeArkhamkriptoArbitrum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BNB Chain, 200 Bin Dolarlık DAU Teşvik Programını Başlatıyor

8 Aralık 2023 13:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk