Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

MakerDAO'dan Hazineye 750 Milyon Dolarlık Yatırım Teklifi

DAI token’ın ihraççısı, daha önce 500 milyon dolar değerinde banknot ve devlet tahvili satın almıştı.

8 Mart 2023 10:54

Güncellenme: 8 Mart 2023 11:31

DAI stabilcoin’in arkasındaki merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) olan MakerDAO, getirilerinden yararlanmaya devam etmek için ABD Hazine Bakanlığı’na 750 milyon dolar daha tahsis etmeyi planlıyor. Teklif kabul edilirse, ekim ayında ödenen 500 milyon dolarla birlikte şirketin hazineye katkısı 1,25 milyar dolar olacak.

Hazırlanan teklifte DAO, merdiven stratejisiyle iki haftada bir ödeme yapacak ve ödeme altı ayda tamamlanacak. Bu, satın alınan banknotların tüm ödeme dönemi boyunca eşit olarak bölünmüş vadeler olacağı anlamına geliyor. Stratejinin esnek olması ve Maker’ın gerekirse farklı bir merdiven şemasına geçmesi planlanıyor.

DAO’lar ortak bir amaç veya fikir etrafında örgütlenirler. Bu grupların merkezi bir liderliği yoktur. Bunun yerine karar vermek ve bu kararları uygulamak adına topluluk oylarını kullanırlar. Örneğin, Maker’ın ilk hazine yatırımı o dönemde fazla teminatlandırılan DAI stabilcoin’de istikrarı sağlamaya yönelikti. Çoğu stabilcoin, Terra’nın UST stabilcoin’inin çöküşüyle büyük darbe almıştı.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) varlık yöneticisi Monetails’in CEO’su Allan Pederson, konuyla alakalı “Yüksek likiditeye sahip borsa seçeneklerini gözden geçirdikten sonra hazineye yapılacak olan yatırımın Maker için daha güçlü, esnek ve etkili bir çözüm yolu olduğunu gördük” ifadelerini kullandı. Stratejinin avantajları arasında düşük maliyet, vergi verimliliği ve zamanla oluşan doğal likidite olduğunu da ekledi.


Daha Fazla Oku

    daoMakerDAOdefiABD hazine bakanlığıStabilcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
JPEX Soruşturmasında 4 Tutuklama Daha

29 Eylül 2023 15:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk