Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Yatırımcıları, SEC’in Binance’e Açtığı Dava Sebebiyle 320 Milyon Dolar Kayıp Yaşadı

Kripto para fiyatları, SEC’in kripto borsası ve CEO’suna birden fazla federal menkul kıymetler yasası ihlali nedeniyle dava açmasıyla düşüşe geçti.

6 Haziran 2023 11:05

Güncellenme: 6 Haziran 2023 11:17

CoinGlass verileri, kripto para yatırımcılarının son 24 saat içerisinde likidite açısından yaklaşık 320 milyon dolar zarar ettiklerini gösteriyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), kripto borsası Binance’e menkul kıymetler yasalarını iddia ettiği iddiasıyla dava açmasının ardından kripto fiyatları düşüş yaşıyor.


Verilere göre 289 milyon dolarlık long pozisyon kaldırılıyor ve bu, yaklaşık üç aydır en yüksek long pozisyon likidite seviyesini gösteriyor.Davada kayıt dışı menkul kıymetler olarak belirtilen BNB, solana (SOL), cardano (ADA) token’ları gün içerisinde yüzde 10’a kadar düşüyor. CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’ne (XBX) göre, bitcoin (BTC) mart ortasından bu yana ilk kez 26 bin doların altında işlem görüyor.


Görülen likidite, fiyatlardaki ani düşüşün çoğu yatırımcıyı hazırlıksız yakaladığını ifade ediyor. Coinglass’a göre 24 saat içinde likidite edilen kripto yatırımcısı sayısı 119 bine ulaşıyor.


Bitcoin trader’ları, 119 milyon dolarla en çok kaybı yaşarken ether (ETH) yatırımcıları 41 milyon dolar zarar ediyor ve token’ın fiyatı 1,800 doların altında seyrediyor. Yaklaşık 6,5 milyon dolarlık BNB trading pozisyonu, token’ın ani düşüşüyle kaldırılıyor.


Verilere göre Binance yatırımcıları herhangi bir borsada en fazla 105 milyon dolar zarar görürken OKX ve ByBit’te sırasıyla 88 ve 43 milyon dolarlık kayıp yaşıyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    likiditeBinanceSECBNBbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Seviyesinde Adeta Boğuşuyor

14 Haziran 2024 16:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk