Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Yatırımcıların Gözü Yarın Açıklanacak Olan Enflasyon Verilerinde

30 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

30 Mayıs 2024 15:41

Güncellenme: 30 Mayıs 2024 16:32

Son Fiyat Hareketleri 

 

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), Avrupa sabah saatleri boyunca 68.000 doların altında kalırken, birkaç altcoin yüzde 5'e kadar değer kaybetti. BTC, yazının yazıldığı sırada 67.800 doların biraz altında fiyatlandırılıyor ve 24 saat içinde neredeyse hiç değişmedi. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) yaklaşık yüzde 2 değer kaybederken, meme coin’leri SHIB ve DOGE sırasıyla yüzde 5,2 ve yüzde 3,7 azalarak düşüşlere öncülük etti. Yatırımcılar, Japon kripto borsası bitbank'ın daha fazla kayıp anlamına gelebileceği konusunda uyardığı ABD PCE duyurusuna odaklanmış durumda. Bitbank’a göre, "Enflasyon verileri beklenenden daha yüksek gelirse, bitcoin son iki haftalık kazancının yarısını kaybedebilir vazgeçebilir ve 65.000 dolara kadar düşebilir."


BlackRock, yakın zamanda ABD'de onaylanan ürün hakkında daha fazla bilgi ortaya koymak adına spot ether (ETH) borsa yatırım fonu (ETF) için güncel bir S-1 başvurusunda bulundu. Forma göre, bir "Tohum Sermaye Yatırımcısı" önerilen üründen önemli bir hisse satın aldı. S-1 formunda şu ifadeler yer aldı: "21 Mayıs 2024'te, sponsorun bir iştiraki olan Tohum Sermayesi Yatırımcısı, koşullara tabi olarak hisse başına 25 dolardan 400.000 hisse satın aldı. Tröstün net varlık değeri ise 10.000.000 dolar." Bloomberg analisti Eric Balchunas, güncellenmiş S-1'i "olumlu bir değişiklik" olarak nitelendirdi ve lansmanın haziran ayı sonuna kadar gerçekleşmesinin "yüksek ihtimal" olduğunu sözlerine ekledi.


New York Menkul Kıymetler Borsası'nın başkanı, düzenleyici taraf netleşirse kripto ticareti hizmeti sunmayı düşüneceğini söyledi. Lynn Martin, çarşamba günkü Consensus 2024 panelinde kripto para ticaretini "incelemeye değer bir fırsat" olarak nitelendirdi. Martin, "ETF'lere yaklaşık 58 milyar dolar yatırıldığını görmek, piyasanın geleneksel yapılarda düzenleme aradığının güçlü bir işareti oldu" dedi. “Umarım SEC bu girişleri kaideye alır ve bitcoin ETF'lerinin muazzam bir başarı olduğunu kabullenir”' dedi. Financial Times'ın bu ayın başlarında bildirdiği üzere, NYSE'nin ABD merkezli rakibi Chicago Ticaret Borsası, müşterilere spot kripto ticareti başlatmayı planlıyor.


Günün Grafiği


  • Grafik, ABD'nin iki yıllık tahvil getirisinin yeniden %5 seviyesine düştüğünü gösteriyor.

  • %5'lik bir getiriyi kilitleme ve potansiyel bir ekonomik yavaşlamaya karşı korunma fırsatı sebebiyle yatırımcılar paralarını risk varlıklarından ziyade tahvillere yatırabilir.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinblackrocknew york menkul kıymetler borsasıkripto ticaret

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk