Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: VanEck'in Bitcoin ETF Hacimleri Yükselişte

21 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

21 Şubat 2024 17:13

Güncellenme: 21 Şubat 2024 18:27

Son Fiyat Hareketleri


En Çok Okunan Haberler

ABD'deki 10 spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonundan (ETF) biri olan VanEck'in HODL ETF’sinin işlem hacimleri, bireysel trader'lar sayesinde yüzde 2.200'ün üzerine çıktı. Normalde günlük ortalama 17 milyon dolarlık işlem gören ETF, salı günü 400 milyon doları aştı. Gelişme, VanEck’in ücretlerini %0,25’ten %0,20’ye düşürmesinden bir gün önce yaşandı. HODL işlem hacmi, Grayscale’in GBTC’si ve BlackRock’ın IBIT’inin hemen ardında yer aldı. Verilere göre ETF, 20 Şubat itibarıyla yaklaşık 200 milyon dolar değerinde bitcoin tutuyor.


Milyarder Mike Novogratz'ın Galaxy Digital (GLXY) şirketi, hisse senedini bir buy rating ve 17 Kanada doları (12,6 ABD doları) fiyat hedefiyle başlatan Canaccord Genuity'de yeni bir kapsama sahip. Fiyat hedefinde şu anki 13 Kanada dolarından %30 artış öneren analist Joseph Vafi, Galaxy'nin "dijital varlıklara yatırım yapmanın en çeşitli yollarından birini temsil ettiğini" yazdı. “Galaxy'nin kurumsal ticaret hizmetleri hisse kazancı sağlıyor" diyen Vafi, kripto prime aracılık platformu Galaxy One'ın yakında piyasaya sürüleceğini belirtti. Vafi'ye göre, spot ETF'leri çevreleyen fiyat artışları ve yaklaşan yarılanma ile birlikte lansman oldukça başarılı geçecek.


Federal başvurulara atıfta bulunan Bloomberg haberine göre, kripto dostu adayları destekleyen siyasi eylem komitesi (PAC) Fairshake, milyarder ikizler Cameron ve Tyler Winklevoss'tan toplam 4,9 milyon dolarlık fon topladı. Kripto borsası Gemini'nin kurucu ortakları ve bitcoin yatırımcıları olan ikizler, 18 Aralık 2023'teki ilk duyuruda Fairshake'in ilk yatırımcılarıydı. Winklevoss’lar bu yatırımla birlikte Andreessen Horowitz (a16z) ve ARK Invest'in yanı sıra Circle, Ripple ve Coinbase (COIN) gibi kripto şirketleri de dahil olmak üzere PAC'yi destekleyen yüksek profilli kripto yatırımcıları listesine katılmış oldular.


Günün Grafiği


  • Grafik, Şubat 2023'ten bu yana bitcoin piyasasındaki ortalama işlem büyüklüğünü gösteriyor. (ABD doları cinsinden)

  • Ortalama ticaret hacmi, ayın başından bu yana sürekli olarak 1.000 doları aştı ve bu da kurumsal katılımın arttığını gösteriyor.

  • Kaynak: Kaiko

Daha Fazla Oku

    bitcoin etfwinklevossGalaxy Digitalfairshakegüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk