Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Gemini'nin Kurucu Ortağı Cameron Winklevoss, İflas Eden Kripto Borsası Genesis’e Son Uyarısında Bulundu

Kripto finans şirketi Genesis’in alacaklılarına dolar, bitcoin ve ether cinsinden 1,5 milyar dolarlık ödemeler içeren bir teklif öneriliyor.

4 Temmuz 2023 09:32

Güncellenme: 4 Temmuz 2023 09:41

Gemini kripto borsasının kurucu ortağı Cameron Winklevoss, iflas eden dijital varlık firması Genesis’e ait borçların yeniden yapılandırılmasına dair “son teklifini” paylaştı. Aylarca süren tartışmalar ve uzlaşmalar sonucunda 1,5 milyar dolarlık bir ödeme planı kararlaştırıldı.


Winklevoss, Twitter üzerinden Genesis’in yanı sıra kripto varlık yöneticisi Grayscale’in sahibi olan Digital Currency Group’un (DCG) kurucusu Barry Silbert’a yönelik bir “açık mektup” yayımladı.


Mektupta, Gemini’nin Earn programının müşterileri de dahil olmak üzere Genesis alacaklılarına yapılacak olan geri ödemelerin gecikmesine dair şikayetler dile getirildi. Bu gecikme dışında DCG’nin Genesis’e yapılması gereken 630 milyon dolarlık ödemeyi kaçırdığı da belirtildi.


Winklevoss’un paylaştığı tweet’te “Olası En İyi ve Son Teklif – 3 Temmuz 2023” başlıklı bir belge yer alıyor ve dolar, bitcoin ve ether cinsinden 1,465 milyar dolarlık ödemenin planına yönelik ana hatları içeriyor. Mektuba göre, Genesis’in anlaşmayı kabul etmesi için son tarih 6 Temmuz saat 16.00.


Mektupta şu ifadeler yer alıyor: “Bunları, oyunlarınızın bittiğini bildirmek için yazıyorum. Kararı ertelemenin yanı sıra, profesyonel ücretler 100 milyon doların üzerine çıktı. Bu paraların hepsi alacaklılar ve Earn kullanıcıları için avukatlara ve danışmanlara gitti.”


Genesis, ocak ayındaki mahkeme dosyasında, öncelikli 50 alacaklısının 3 milyar dolardan fazla hakkı olduğunu bildirmişti. Winklevoss’un açıklamasına göre Earn kullanıcılarına yaklaşık 1,2 milyar dolar ödenmesi gerekiyor.


Yayımlanan mektupta, anlaşmanın kabul edilmemesi durumunda Winklevoss’un DCG ve Silbert’a karşı kişisel olarak dava açacağı, DCG’nin temerrüde düşmesi için gerekli aksiyonların alınacağı ve “rıza dışı” bir borç geri ödeme planının uygulanabileceği belirtiliyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    GeminiDigital Currency GroupGenesiswinklevoss

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Bradley Keoun

Bradley Keoun CoinDesk'in piyasalardan sorumlu yönetici editörüdür. Loeb Ödülü'nde iki kez finalist olan Keoun, daha öncesinde TheStreet'de küresel finans ve ekonomi yazarlığı, Bloomberg News'da editörlük ve yazarlık yapmıştır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Nvidia’nın Kazançları Bitcoin ve Kripto Düzeltmesini Tetikleyebilir

22 Şubat 2024 10:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk