Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“BlackRock ve Fidelity Bitcoin ETF'lerinin Grayscale'e Göre Likidite Avantajı Var”

Raporda, GBTC ücretlerinde kayda değer bir azalma olmadığı sürece yeni ETF'lerin daha fazla fon kaybetmesinin beklendiği belirtildi.

8 Şubat 2024 14:42

Güncellenme: 8 Şubat 2024 15:21

JPMorgan (JPM), dün yayımladığı araştırma raporunda BlackRock (BLK) ve Fidelity spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarının (ETF'ler), belirli likidite ölçütleri söz konusu olduğunda Grayscale'e göre avantajlı olduklarını söyledi.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylandıktan sonra dördüncü haftada Grayscale GBTC’sinin tanık olduğu çıkışlar yavaşlasa da durum çok da farklı değil. JPMorgan’a göre, fonun işlem ücretlerinde kayda değer bir azalma olmadığı sürece yeni ETF’lerin performansını düşürmeye devam edecek.


Grayscale, spot bitcoin ETF ihraççıları arasında en yüksek ücreti alan şirket. Spot bitcoin ETF'sine dönüşümünün bir parçası olarak %2'lik yönetim ücretini %1,5'e düşürse de rakip tekliflerden çok daha pahalı.


Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, raporda şunları yazdı: "Ücretlerin de ötesinde, BlackRock ve Fidelity ETF'lerinin iki likidite ölçütü açısından GBTC'ye karşı avantajlı olduklarını unutmamak gerek.”


Birincisi, bankanın Hui-Heubel oranına dayalı pazar genişliği. GBTC'nin değeri, BlackRock ve Fidelity ETF'lerinden yaklaşık dört kat daha yüksek, bu da "GBTC'den daha fazla pazar genişliğine sahip oldukları" anlamına geliyor.


Ayrıca raporda, ikinci metriğe göre ETF kapanış fiyatlarının net varlık değerinin (NAV) "ortalama mutlak sapmasına" dayandığı belirtiliyor.


Daha Fazla Oku

    blackrockFidelitybitcoin etfGrayscaleJPMorgan

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk