Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Trend Olan Token BTC Değil, PEPE

28 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

28 Şubat 2024 16:44

Güncellenme: 28 Şubat 2024 16:51

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin'in (BTC) dikeye yakın yükselişi devam ediyor, kripto para birimi bugün erken saatlerde 59.000 doları aştı. 


Ether (ETH) de aynı zaman diliminde 3.300 doları ulaştı ve kapsamlı bir piyasa ölçütü olan CoinDesk 20 Endeksi yüzde 3,5 artışla 2.177 dolara yükseldi. Bitcoin şu anda 69.000 dolarlık rekor seviyeye meydan okumaktan sadece %16 uzak. Wall Street'in talep-arz dengesizliğini koruyarak spot borsa yatırım fonlarına para yağdırmaya devam ettiği düşünüldüğünde, bu fark nisan ayındaki madencilik ödülü yarılanmasından önce kolayca kat edilebilir. 


Santiment verilerine göre, piyasa sadece fonlama oranları açısından değil, son 24 saattir sosyal medyada trendler arasında yer alan PEPE sayesinde de canlı kalıyor. CoinDesk verilerine göre, meme token’ın piyasa değeri bu hafta %153 arttı. İşlem hacmi nispeten daha düşük olan bu tür token’larda görülen hareketlenmelerin piyasa çapında fiyat geri çekilmelerinin habercisi olduğunu söyleyebiliriz. Geçmişte yaşananlar geleceğin garantisi olmasa da, bazı trader’lar aşağı yönlü risklerden korunmak için bitcoin opsiyon alımlarına çoktan başladı.


BlackRock'ın spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), dün epey hacimli bir gün daha geçirdi ve bitcoin'in 57.000 dolara yükselmesiyle art arda iki gün 1,3 milyar doların üzerinde işlem hacmi kaydetmiş oldu


Bloomberg Intelligence ETF analisti Eric Balchunas, dün BlackRock'ın IBIT'inin 1,357 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşarak pazartesi günkü 1,3 milyar dolarlık rekoru kırdığını belirtti. Nasdaq verilerine göre, yaklaşık 42 milyon hisse işlem gördü ve bu rakam, ocak ayından bu yana kaydedilen ortalamanın iki katından fazla. IBIT, sabah saatlerinde ABD'de listelenen tüm ETF'ler arasında en çok işlem gören beşinci ETF oldu. HODL15Capital isimli kullanıcı, Twitter gönderisinde Fidelity'nin bitcoin ETF'sinin (FBTC) de "güçlü" işlem hacmi kaydettiğini ekledi.


Wall Street dijital varlıkları benimsemiş olsa da, "güçlü isimler" katı duruşlarını sürdürüyor. ABD Senatörü Elizabeth Warren (D-Mass.), dün Bloomberg ile yaptığı röportajda, kripto endüstrisini ABD finansal sistemine rehberlik eden kurallara uyma konusunda isteksiz olmakla suçladı. Warren, açıklamasında "Sektörle iş birliği yapmayı ben de istiyorum. Burada anlamadığım konu, endüstrinin neden uyuşturucu ve insan kaçakçıları için verimli bir ortam sunduğu. Tabii bu kadarla kalmıyor: teröristler, fidye yazılımı dolandırıcıları, tüketici dolandırıcıları…" ifadelerini kullandı.


Günün Grafiği


  • Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir ZK-rollup Ethereum ölçeklendirme projesi olan Scroll'da kaydedilen etkinlik, haftalık işlem sayısının 2,6 milyonla rekor seviyeye ulaşmasıyla toparlandı.

  • Kripto analitik bülteni OurNetwork'e göre, Aave gibi önemli dağıtımlar (deployment), yeni büyüme girişimleri ve ZK rollup'larına olan ilginin yeniden canlanması dahil olmak üzere çeşitli faktörler, rekor işlem hacmini katalize etti.

  • Scroll'un ana ağı (mainnet) ekim ayında yayına girdi.

  • Kaynak: scrollstats.com

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinbtcPepe

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk