Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

BlackRock Bitcoin ETF, Üst Üste İki Gün 1,3 Milyar Dolarlık Rekor Hacme Ulaştı

Spot bitcoin ETF'leri, dünkü günlük işlem hacminde 2 milyar doların üzerine çıkarak yine güçlü bir gün geçirdi.

28 Şubat 2024 11:01

Güncellenme: 28 Şubat 2024 11:18

BlackRock'ın spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF), dün epey hacimli bir gün daha geçirdi ve bitcoin'in 57.000 dolara yükselmesiyle art arda iki gün 1,3 milyar doların üzerinde işlem hacmi kaydetmiş oldu.


Bloomberg Intelligence ETF analisti Eric Balchunas, dün BlackRock'ın IBIT'inin 1,357 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşarak pazartesi günkü 1,3 milyar dolarlık rekoru kırdığını belirtti. Nasdaq verilerine göre, yaklaşık 42 milyon hisse işlem gördü ve bu rakam, ocak ayından bu yana kaydedilen ortalamanın iki katından fazla.


IBIT, sabah saatlerinde ABD'de listelenen tüm ETF'ler arasında en çok işlem gören beşinci ETF oldu. HODL15Capital isimli kullanıcı, Twitter gönderisinde Fidelity'nin bitcoin ETF'sinin (FBTC) de "güçlü" işlem hacmi kaydettiğini ekledi.


Balchunas'ın aktardığı verilere göre, ABD'de listelenen spot bitcoin ETF'leri 2 milyar doların üzerinde işlem gördü, ancak pazartesi günkü 2,4 milyar dolarlık hacmin biraz gerisinde kaldı.İşlem hacmi bazı zamanlarda bir yatırım ürününe olan olumlu ilgiyi gösterse de, metrik hem alış hem de satış emirlerini takip ettiği için durum her zaman böyle olmayabilir.


Bununla birlikte, Grayscale'in GBTC'sinde kaydedilen çıkışlar azaldığından yaklaşık 520 milyon dolarlık net giriş görüldü. Bu yüzden BitMex Research verilerine göre, yüksek hacim çıkışlardan değil yoğun girişlerden kaynaklanıyor.


Fidelity, yaklaşık 243 milyon dolar ile en güçlü girişleri gördü. Hemen arkasında ise 130 milyon dolar ile ARK 21Shares'in ARKB'si yer aldı. IBIT, nispeten düşük bir rakam olan 111 milyon dolarla üçüncü sıradaki yerini aldı.Daha Fazla Oku

    bitcoin etfblackrockFidelityGrayscaleyatırım

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
P2 Ventures, Polygon Ekosistemindeki Girişimcilere 50 Milyon Dolar Taahhüt Etti

17 Nisan 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk